استاندار مرکزی: آزادراه اراک-خرم‌آباد سال ۱۴۰۰ زیربار ترافیک می‌رود

اراک- ایرنا- استاندار مرکزی گفت: قطعه‌ای از آزادراه تهران به جنوب در استان مرکزی با عنوان آزادراه اراک - خرم آباد تا سال ۱۴۰۰ تکمیل و زیربار ترافیک خواهد رفت.

سیدعلی آقازاده روز یکشنبه در نشست بررسی روند ساخت این طرح افزود: ۵۵ کیلومتر از این آزاد راه در استان مرکزی واقع شده که در ۲ و نیم کیلومتر آن  مشکلاتی از سوی  دستگاه‌های مربوطه در مورد ایمنی آزادراه مطرح و موجب کندی پیشرفت کار شده است.

وی اظهار داشت: در بررسی انجام گرفته مقرر شد عبور این آزادراه در  نزدیکی پالایشگاه و پتروشیمی به شکل هم‌سطح انجام شود و مشاوره طرح ظرف یک ماه مواردی شامل تاسیسات در طول مسیر، ایجاد دیواره ایمن و پل راه آهن را بررسی تا عملیات آن ادامه پیدا کند.

مجری طرح آزادراه نیز گفت: ۸۵ درصد این آزادراه در لرستان به پایان رسیده و ظرف سه ماه آتی زیربار ترافیک خواهد رفت.

علی جلالی افزود: قطعه یک این آزادراه در استان مرکزی سه سال از برنامه عقب است و باعث می‌شود تا سرمایه‌گذار با مشکل مواجه شود.

وی اظهار داشت:تمامی استان‌های مجاور مانند قم و اصفهان دارای آزادراه هستند و نداشتن دسترسی استان مرکزی به آزادراه مطلوب نیست.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه اصلی و روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های استان مرکزی تردد می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =