تسهیلات ویژه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برای دانشجویان برتر تازه‌وارد

تهران- ایرنا- مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دانشگاه به دانشجویان برتر توجه ویژه دارد، از ارایه تسهیلات منحصر به فرد به تازه واردها خبر داد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سوده غفوری فرد با اشاره به مصوبه هیات رییسه دانشگاه در فروردین ماه ۹۸ مبنی بر ارایه تسهیلات ویژه به دانشجویان جدیدالورود، افزود: به دانش آموزانی که رتبه زیر ۱۰۰ کنکور سراسری را کسب و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را برای تحصیل انتخاب کرده اند، تسهیلاتی در سه حوزه آموزشی، پژوهشی و رفاهی تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه آموزشی، امکان کاهش زمان تحصیل و انتخاب واحدهای بیشتر در هر ترم برای دانشجویان فراهم خواهد شد. همچنین طبق مصوبه وزارت بهداشت، دانشجو در صورت ارایه مدارک معتبر زبان انگلیسی، از درس زبان عمومی معاف می شود.

غفوری فرد، از ایجاد امکان برای ورود دانشجویان برتر به دوره های MBA، MPH خبر داد و گفت:  ارایه دوره کارشناسی ارشد رشته آموزش پزشکی و تسهیلاتی برای تحصیل پیوسته در دوره های MDPHD برای دانش آموختگان نیز از دیگر اقدامات دانشگاه است. همچنین افراد رتبه برتر می توانند همزمان با رشته اول، در رشته دوم کارشناسی مشغول تحصیل شوند.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص تسهیلات پژوهشی نیز تصریح کرد: گرنت های پژوهشی زیر نظر یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه برای دانشجویان برتر در نظر گرفته شده است.

غفوری فرد گفت: اعطای کمک هزینه برای شرکت در کنگره ها، همایش ها و کارگاه های آموزشی، اعطای بن خرید کتاب، ارائه وام قرض الحسنه به مبلغ ۲۰ میلیون تومان، ایجاد امکان بازدید رایگان از مراکز علمی و استفاده از امکانات ورزشی باشگاه انقلاب از دیگر تسهیلات رفاهی است که به دانشجویان رتبه برتر تعلق می گیرد.

وی عنوان کرد: دانشگاه همچنین متعهد می شود امکان آموزش دانشجویان در رشته ورزشی انفرادی مورد علاقه آن ها را فراهم کند. از طرفی واحد تربیت بدنی دانشگاه تسهیلاتی را برای دانشجویان و خانواده درجه یک آنها در نظر گرفته است.  

مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه توجه ویژه به اسکان دانشجویان در خوابگاه ها از جمله تدارک اتاق تک نفره و اینترنت پرسرعت را از دیگر امکانات منحصر به فردی دانست که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به دانشجویان برتر جدیدالورود ارایه می دهد.

غفوری فرد خاطر نشان کرد: این تسهیلات تا زمانی که دانشجو با معدل بالای ۱۷ ترم های تحصیلی خود را پشت سر بگذارد، ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از تمایل دانشگاه برای جذب دانشجویان برتر پس از فارغ التحصیلی به عنوان عضو هیات علمی و یا کادر درمان خبر داد و گفت: اگر محصلان رتبه و معدل خود را حفظ کنند، می توانند دوره ضریب کا (تعهدات دوره تخصصی) را در همین دانشگاه سپری و از امتیاز استعدادهای درخشان برای امتحانات رزیدنتی استفاده کنند.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان و نخبگان دانشگاه در پایان بیان کرد: وزارت بهداشت هیچ دانشگاهی را ملزم به ارایه این تسهیلات نکرده است و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به اختیار خود سالانه توجه ویژه ای به دانشجویان برتر کنکور دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =