سعیدی: کمیته ملی المپیک عضو مجمع فدراسیون فوتبال می‌شود/المپیک توکیو برگزار خواهد شد

تهران- ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: کمیته ملی المپیک به عنوان یکی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال انتخاب شده است و به مجمع اضافه می‌شود.

کیکاووس سعیدی در حاشیه نشست مشاوران ایثارگران وزارتخانه ها در گفت و گو با خبرنگاران گفت: بر اساس اعلام رییس کمیته بین‌المللی المپیک، بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو در هر شرایطی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی برگزار می‌شود.

وی افزود: این موضوع برای همه ۵۲ نفری که در ۱۱ رشته سهمیه گرفتند، بارقه امید است و امیدوارم در مسابقاتی که اوایل سال آینده برگزار می‌شود، سایر سهمیه‌ها را هم کسب کنیم.

سخنگوی کمیته ملی المپیک درباره حقوق  ورزشکارانی که سهمیه توکیو کسب کردند می‌گوید: مرحله دوم حقوق ورزشکاران و کادرفنی فدراسیون‌هایی که سهمیه گرفته‌اند، به حساب فدراسیون‌ها واریز شد. همچنین پرداخت حقوق چهار ماهه سوم به ۱۴ نفری که از بورسیه المپیک استفاده کرده‌ بودند، انجام شده است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین از اضافه شدن این کمیته به مجمع فدراسیون فوتبال خبر داد.

سعیدی همچنین درباره اعزام «احسان حدادی» به آلمان برای جراحی خارپاشنه که حاشیه‌هایی را نیز به دنبال داشت، گفت: کمیته ملی المپیک حمایت‌هایی از قهرمانان انجام می‌دهد، اما مسوول پرداخت هزینه‌های درمانی ورزشکاران نیست. متولی این کار فدراسیون پزشکی - ورزشی است و مسائل درمانی توسط این فدراسیون انجام می‌شود. درباره موضوع حدادی هم همین اتفاق رخ داد و اعزام او در کمیسیون مربوطه تایید و اعزام می‌شود. ما باید در کنار قهرمانان باشیم و باید دغدغه آنها را درک کنیم.  

دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره حذف کامپوند از بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ عنوان کرد: باید موضوع را بررسی کنیم و موضع خودمان را خواهیم گفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha