۱۹۱ نیاز فناورانه صنایع بزرگ به دانش بنیان‌ها معرفی شد

تهران- ایرنا- معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی گفت: از آغاز سال ۹۹ تاکنون، ۱۹۱ نیاز فناورانه صنایع بزرگ کشور با برگزاری ۶ رویداد مجازی به شرکت های دانش بنیان معرفی شده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، سیاوش ملکی فر روز یکشنبه در ادامه «رویداد سه روزه مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی» در صندوق نوآوری وشکوفایی افزود:  برگزاری رویداد ارایه نیازهای فناورانه صنایع بزرگ کشور از سال گذشته شروع شد؛ به طوری که در سال گذشته ۱۴ رویداد فناورانه بزرگ برگزار کردیم. در این رویدادها هزار و ۶۰۰ نیاز فناورانه صنایع مختلف با حضور هزار و ۱۵۰ شرکت دانش بنیان ارایه شد و مبلغ ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه به امضا رسید.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون به دلیل شیوع ویروس کرونا ۶ رویداد مجازی ارایه نیاز فناورانه برای صنعت برق، کشاورزی، ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت، امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مددکاری و حمایت از مددجویان برگزار شده است که در این رویدادها ۱۹۱ نیاز فناورانه ارایه و ۲۷۳ جلسه برگزار شده است.

ملکی با اشاره به اینکه این صندوق اهداف مختلفی برای برگزاری این رویدادهای فناورانه دارد، اظهار داشت: تزریق فناوری‌های پیشرفته، تقویت روحیه خودباروی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه بازار، جلوگیری از خروج ارز و  تامین نیازهای فناورانه از جمله اهداف برگزاری این رویدادها است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی به بیان ابزارهای حمایت‌های این صندوق برای تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان پرداخت و ادامه داد: پس از برگزاری این رویدادها شرکت‌های صنعتی و دانش بنیان را تنها نخواهیم گذاشت. تسهیلاتی برای طرف‌های متقاضی و عرضه فناوری تعریف شده که در اختیار آنها قرار می گیرد.

۳۷۴ میلیون تومان حمایت بلاعوض در حوزه مالکیت فکری

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درمورد حمایت این صندوق از مالکیت فکری گفت: برای این منظور تا سقف ۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به‌نژادی، تا سقف ۹ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و ۴۵ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی به شرکت‌های حوزه کشاورزی و صنایع وابسته اعطا خواهد شد.

ملکی فر بیان کرد: حمایت این صندوق برای اخذ استانداردها و مجوزهای شرکت‌های حوزه معدن و صنایع معدنی شامل ce، cost hse، iso۹۰۰۱، iso۱۴۰۰۱، iso۴۵۰۰۱، iso۱۰۰۰۲، iso۱۰۰۰۴، iso۱۰۰۰۶، iso۳۰۴۰۱، iso/ts۲۲۱۶۳، iso/ts۲۹۰۰۱، iso۱۷۰۲۵ است.

وی اظهار داشت: تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه‌های داخلی، تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی برای این دسته از شرکت‌ها در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین در خصوص حمایت لیزینگ صندوق گفت: طرف‌های خریدار فناوری در قالب لیزینگ می‌توانند ۷۰ تا ۸۰ درصد مبلغ خرید را از صندوق نوآوری تسهیلات ۳ ساله با نرخ ۹ درصد دریافت کنند؛ ضمن آنکه شرکت‌های دانش بنیانی که موفق به عقد قرار داد شوند می‌توانند انواع ضمانت نامه‌ها مانند ضمانت‌نامه پیمان، تسهیلات سرمایه در گردش، تولید صنعتی را تا سقف ۶۰ میلیون تومان دریافت کنند.

۱۵۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای حضور دانش بنیان های معدن در نمایشگاه داخلی و خارجی

وی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را از دیگر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و یادآور شد: در سال جاری از حضور شرکت‌های دانش بنیان برای حضور ۷ نمایشگاه داخلی حوزه معدن و صنایع معدنی از جمله  شانزدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزیینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه، نمایشگاه صنعت، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته، یازدهمین نمایشگاه بین المللی متالوژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته، شانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته، هفدمین نمایشگاه بین المللی متالوژی (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب سازی و چهارمین نمایشگاه ملی فولاد ایران برج میلاد  تا سقف ۳۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض می‌شود.

ملکی فر  درخصوص حمایت این صندوق از حضور شرکت‌های دانش بنیان در۳ نمایشگاه خارجی گفت: برای شرکت‌های متقاضی حضور در نمایشگاه‌های خارجی معدن، فناوری و منابع طبیعی در ترکیه، نمایشگاه  china coal&mining expo۲۰۲۰ در چین و نمایشگاه metal expo در روسیه تا  ۱۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد. همچنین شرکت های دانش بنیان می توانند اسامی نمایشگاه های خارجی دیگر را برای بهره مندی از حمایت ها به صندوق معرفی کنند.

رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی با هدف بازاریابی برای شرکت‌های دانش بنیان و فناور در این بخش به صورت برخط (آنلاین) از امروز - یکشنبه - به مدت سه روز آغاز شد. در این رویداد مجازی سه روزه ۴۰۲ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۳۰۷ نفر از شرکت های دانش بنیان، ۵۹ نفر از شرکت های در فرآیند دانش بنیانی و ۳۶ نفر نیز از شرکت های غیر دانش بنیان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =