۶ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۶
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 84055858
۰ نفر

برچسب‌ها

ورودی نامناسب ۱۰ بانک در بروجرد تخریب شد

بروجرد- ایرنا- معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: ورودی ۱۰ بانک در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن مقررات مناسب سازی بعد از چند بار اخطار قبلی با هماهنگی شهرداری تخریب شد.

مسعود فلاح روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای دسترسی‌پذیری معلولان به خدمات، ساختمان‌های خود را مناسب‌سازی کنند و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در ارتباط با  مناسب‌سازی و دسترس پذیری محیط، معابر، اماکن و وسایل حمل و نقل عمومی و مبلمان شهری اقداماتی مانند هم سطح سازی معابر، نصب خط هدایت نابینایان در پیاده‌روها، تامین محل ویژه توقف خودروی افراد دارای معلولیت، نصب چراغ‌های راهنمای مجهز به علایم صوتی ویژه افراد نابینا و کم بینا در تقاطع و  مناسب سازی پایانه ها، ایستگاه‌ها و ناوگان حمل و نقل عمومی را انجام دهند و اعطای پایان کار ساختمان ها و اماکن عمومی از جمله مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی را مشروط به رعایت ضوابط مناسب سازی و دسترسی پذیری معلولان کند.

وی اظهار داشت: به همین منظور تعداد ۱۰ بانک که دستورالعمل های مناسب سازی را رعایت نکرده بودند با هماهنگی شهرداری ورودی آنان تخریب تا هر چه سریعتر نسبت به مناسب سازی اقدام کنند.

معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: این بانک موظف شدند در کمترین زمان ممکن نسبت به آماده سازی ورودی بانک برای دسترسی آسان معلولان و سالمندان اقدام کنند و دستگاههای عابربانک را نیز برای استفاده آنان مهیا کنند.

فلاح افزود: طرح مناسب سازی معابر و خیابانها و ورودی ادارات و ارگانها در شهرستان بروجرد در حال اجرا است و شهرداری نیز اقداماتی در این خصوص انجام داده است.

وی بیان کرد: همگی ادارات و بانکها موظف به مناسب سازی و کم کردن ارتفاع پله ها هستند ولی متاسفانه برخی از بانکها به قوانین احترام نمی گذارند و از قانون تبعیت نمی کنند که در این راستا اقدامات جدی صورت خواهد گرفت. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =