حکیم: دولت عراق با عاملان حمله به هیات‌های دیپلماتیک برخورد کند

بغداد - ایرنا - رهبر «جریان حکمت ملی عراق»، روز یکشنبه در دیدار با گروهی از نخبگان سیاسی، فرهنگی و دانشگاهی در «انجمن نخبگان ملی بغداد»، خواستار برخورد دولت با عاملان حمله به هیات‌های دیپلماتیک در این کشور شد.

به گزارش ایرنا، «سید عمار حکیم» در این دیدار با اشاره به ضرورت اهمیت اولویت دادن به منافع عراق در همه اقدامات حکومت و روابط بین‌المللی و تبدیل منافع ملی به قطب‌نمای هرگونه فعالیتی گفت که دولت باید با عاملان حمله به هیات‌های دیپلماتیک برخورد کند.
وی با بیان شرایط سیاسی کنونی در منطقه و جهان و اثرپذیری و اثرگذاری عراق بر آن تأکید کرد که مرحله پیش‌رو تا برگزاری انتخابات پارلمانی در کشور شاهد کشمکش‌ها و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی فراوانی خواهد بود.
رهبر جریان حکمت ملی از همگان خواست که در حمایت از اقتدار حکومت عراق و حمایت از تأسیسات و نهادهای ملی و هیات‌های دیپلماتیک فعال در این کشور موضع قاطع بگیرند.
حکیم همچنین بر ضرورت کنار گذاشتن گفتمان اتهام به خیانت و فروکاستن وفاداری به کشور تأکید کرد و گفت که با چنین گفتمانی نمی‌توان حکومت‌سازی کرد.
وی از نخبگان ملی خواست که در تبیین شرایط خاص کشور و چالش‌های پیش‌رو، حضوری فعال داشته باشند و افزود که شجاعت آن است که منافع ملی به درستی تشخیص داده شود.
حکیم به مطالبات چهارگانه مرجعیت عالی شیعه درباره حل مسائل عراق از جمله اصلاح قانون انتخابات، تشکیل کمیسیون عالی مستقل انتخابات، تشکیل دولت جدید و برگزاری انتخابات پارلمانی پیش از موعد اشاره و ابراز امیدواری کرد که موضوع حوزه‌های انتخاباتی هرچه سریع‌تر حل شود تا وارد شمارش معکوس برگزاری انتخابات شویم.
حکیم این تعبیر که برخی ادعا می‌کنند دولت «مصطفی الکاظمی» آخرین فرصت است را درست ندانست و تاکید کرد که دولت کنونی فرصت طلایی پیش روی عراق است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =