بیش از ۵۶ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی کرونا در کردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: تاکنون ۵۶ میلیارد و ۷۴۵ میلیون تومان تسهیلات حمایتی کرونا به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع این بیماری در استان پرداخت شده است.

برهان صلواتی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع هشت هزار و ۸۸۳ فقره پرونده ویژه پرداخت تسهیلات حمایتی ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا به مبلغ ۱۱۸میلیارد  و۴۶۲میلیون تومان در کردستان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه این پرونده‌ها به بانک‌های عامل معرفی شده است، اضافه کرد: تاکنون مبلغ ۵۶ میلیارد و ۷۴۵ میلیون تومان به  ۵۱۱۱ نفر معرفی شده به بانک های استان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان افزود: از آنجا که شیوع کرونا منجر به متضرر شدن و آسیب وارد کردن به بسیاری از کسب و کارها شد دولت به شیوه های مختلفی از جمله پرداخت تسهیلات حمایتی، امهال تسهیلات و برقراری بیمه بیکاری اقدام به حمایت از شاغلان و افرادی که به دلیل شرایط پیش آمده از کار بیکار شدند، کرده است.

صلواتی یادآور شد: ۱۴ رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و آموزشگاه‌های رانندگی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب‌های شیوع ویروس کرونا هستند.

بر اساس آخرین آمار اعلامی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ظهر دیروز تا امروز سه هزار و ۲۰۴ بیمار جدید مبتلاا به کرونا در کشور شناسایی شد که مجموع بیماران مبتلا در کشور به ۴۴۳ هزار و ۸۶ نفر رسید.

در شبانه روز گذشته ۱۷۲ ایرانی بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند و شمار فوتی‌های این بیماری به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =