عضو شورای شهر تهران بر تخصیص نقدینگی به طرح‌های توسعه محلی تاکید کرد

تهران - ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توجه به اجرای بودجه سال ۱۳۹۹ و تخصیص نقدینگی به طرح‌های توسعه محلی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «مجید فراهانی» روز یکشنبه در دویست و سی و نهمین جلسه شورا افزود: متاسفانه عدم تحقق کامل منابع بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران به علت اثرات ناشی از شیوع کرونا، تشدید تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران و رکود تورمی حاکم بر اقتصاد کشور، زمینه کند شدن روند اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی را در سطح شهر تهران فراهم آورده است.

وی افزود: در این شرایط مدیریت موثر و بهینه نقدینگی و تخصیص منابع به پروژه ها و پرهیز از هزینه‌های زاید جاری و روزمره می تواند راهگشا و ارزش آفرین باشد.  

فراهانی گفت: خوشبختانه در جریان بررسی و تصویب بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران در شورا با درک درست از چالش های احتمالی در مسیر تامین منابع بودجه، با پیش بینی جزء ۴ بند پ تبصره ۲ بودجه راهکاری اندیشیده شد تا هرگونه پرداخت نقدینگی یا منابع غیرنقد و تمامی پرداخت‌ها بابت ردیف‌های اعتبارات هزینه‌ای، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و تملک دارایی‌های مالی صرفاً به تفکیک ردیف‌های بودجه مصوب انجام شود.  

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: البته مهم اجرای این حکم و جهت‌بخشی به نقدینگی در مسیر پشتیبانی پروژه‌ها است.اگر بنا باشد اداره کل خزانه‌داری تامین و توزیع نقدینگی را بدون توجه به این حکم شورا انجام دهد،در بر همان پاشنه ای خواهد چرخید که در دوره مدیریت پیشین چرخیده‌است.   

وی، با بیان اینکه در این شرایط که شورایاران و شهروندان معزز تهرانی، انتظار به حق اجرای هر چه سریع تر پروژه‌های توسعه محلی را دارند، افزود: باید نقدینگی و منابع غیر نقد برای پشتیبانی از اجراء این پروژه ها به تفکیک ردیف و محل مصرف مشخص به مناطق و سازمانهای متولی تخصیص پیدا کند تا چرخ پروژه‌ها به حرکت درآید و مدیران اجرایی امکان جابجایی و هزینه نقدینگی اختصاص یافته را در محلی دیگری پیدا نکنند.     

وی عنوان کرد: انتظار دارم با استفاده از ظرفیت های موجود در بودجه سال ۱۳۹۹ به ویژه اعتبارات مربوط در بخش  پروژه‌های توسعه محلی و تخصیص نقدینگی به این ردیف ها در اسرع وقت زمینه تلاش برای تهران در سطح محلات فراهم شود.

‌به گزارش ایرنا دستور کار جلسه امروز شورا ادامه بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص «سند راهبردی توسعه منابع انسانی شهرداری تهران» و گزارش حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران در مرداد ماه و پنج ماهه سال ۱۳۹۹ است.
همچنین در این نشست بررسی طرح «الزام شهرداری تهران به تاسیس موزه کودکان شهر تهران»، انتخاب یک کارشناس متخصص در امور فنی و شهرسازی جهت عضویت در ستاد هماهنگی کمیسیون‎های ماده ۱۰۰ موضوع بند(ب) تبصره پنجم با توجه به پیشنهاد کمیسیون شهرسازی و معماری، انتخاب یک نماینده از اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا موضوع بند دوازدهم ذیل ماده سوم مصوبه (طرح حمایت از بنیاد خانواده) با توجه به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در دستور قرار می‌گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =