۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد در سامانه آموزشیار انتخاب واحد کردند

تهران- ایرنا- مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تاکنون ۸۰ درصد از دانشجویان دانشگاه با مراجعه به سامانه آموزشیار، انتخاب واحد خود را با موفقیت انجام داده‌اند و یا در وضعیت فارغ التحصیلی قرار دارند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه آزاد، ایمان عطارزاده با ارائه گزارشی از استقرار سامانه آموزشیار در دانشگاه، افزود: با تلاش های شبانه روزی مجموعه دانشگاه، طرح تجمیع داده های حدود ۴۵۰ واحد و مرکز دانشگاهی در مرحله اول در سامانه آموزشیار صورت گرفت و داده واحدهای باقیمانده در مرحله دوم به این سامانه اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه سامانه آموزشیار یک پروژه ملی است، گفت: این پروژه گامی بزرگ در توسعه فعالیت ها و خدمات الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی است که نتایج ارزشمند آن مرحله به مرحله اجرایی خواهد شد.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: با توجه به اینکه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در دو نوبت فرصت انتخاب واحد در سامانه آموزشیار برای دانشجویان در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ لحاظ شده، تاکنون حدود ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب واحد خود را با موفقیت انجام داده اند و یا در وضعیت فارغ التحصیلی قرار دارند.

وی افزود: انتخاب واحد دانشجویان کماکان ادامه دارد و روز یکشنبه ششم مهرماه انتخاب واحد مختص دانشجویان استان تهران انجام خواهد شد.

عطارزاده تصریح کرد: پس از پایان فرصت دومین نوبت انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که روز یکشنبه ۶ مهرماه خواهد بود، انتخاب واحد آن دسته از دانشجویانی که به دلیل نقص در داده های اولیه انجام نشده، بلافاصله از سوی دانشگاه بررسی خواهد شد و انتخاب واحد این دسته از دانشجویان نیز انجام خواهد شد.

انتخاب واحد ۶۰۰ هزار دانشجو در سامانه آموزشیار 

وی خاطرنشان کرد: در فرآیند انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار تاکنون از حدود ۷۷۰ هزار نفر دانشجو، حدود ۶۰۰ هزار نفر انتخاب واحد موفق داشته و یا در وضعیت فارغ التحصیلی قرار دارند. میانگین تعداد دروس انتخابی ۶.۷۲ درس و میانگین تعداد واحد اخذ شده توسط دانشجویان ۱۴.۷۵ واحد است.

عطارزاده با بیان اینکه برنامه زمان بندی حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به زودی اعلام خواهد شد، گفت: دانشجویانی که تاکنون انتخاب واحد نکرده و یا نیازمند تکمیل دروس خود هستند، می توانند در این مرحله نیز اقدام کنند.

وی افزود: بر این اساس، دانشجویانی که تاکنون به دلایلی موفق به رفع مشکلات دسترسی خود در سامانه آموزشیار نشده اند، می توانند علاوه بر روش های ارتباطی اعلام شده قبلی، مشکلات خود را از طریق شماره ۳۰۰۰۳۰۰۱۵۰ پیامک کرده تا کارشناسان دانشگاه در اسرع وقت به طور مستقیم به این مشکلات رسیدگی کنند.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه متاسفانه برخی از افراد درون مجموعه و نیز خارج از مجموعه دانشگاه که منافعی از سیستم آموزش قبلی داشته اند، با کارشکنی هایی سبب ایجاد نارضایتی برای دانشجویان شده اند، گفت: شناسایی این افراد و برخورد قانونی با آنان در دستور کار است. مدیریت یکپارچه و شفاف‌سازی اطلاعات همواره سبب نارضایتی عده ای افراد سودجو می شود که به دلیل از دست رفتن منافع خود، در جهت تخریب این امر تلاش می کنند.

وی ضمن پوزش از دانشجویانی که در این مدت مشکلاتی در استفاده از سامانه آموزشیار داشته اند، خاطرنشان کرد: این اطمینان را به همه دانشجویان عزیز می دهیم که دانشگاه خود را متعهد به رسیدگی به مشکلات دانشجویان و انتخاب واحد مطلوب آنها می داند، بنابراین دانشجویان گرامی می توانند در مراحل بعدی اقدام به اخذ دروس باقیمانده خود کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =