بیش از ۱۱ هزار کیلومتر لوله گذاری شبکه گاز در کردستان اجرا شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از سال ۹۸ تاکنون هم بیش از ۱۱ هزار کیومتر لوله گذاری شبکه گاز در استان انجام شده است.

احمد فعله گری روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: گاز در مناطق جنوبی تولید و با خطوط انتقال به دیگر استان‌های کشور انتقال داده می‌شود و کردستان در انتهای خطوط انتقال گاز قرار گرفته است.  

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و ۴۳۱ کیلومتر خط انتقال گاز در استان اجرا شده است، اضافه کرد: از سال ۹۸ تاکنون هم بیش از ۱۱ هزار کیلومتر لوله گذاری در استان انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان از نصب بیش از ۱۵۸ هزار علمک شهری در استان نیز خبر داد و افزود: تعداد علمک نصب شده در روستاهای استان بیش از ۱۱۸ هزار علمک است ضمن اینکه پارسال ۲۰ هزار و ۸۹۰ مشترک جدید و امسال هم ۶ هزار و ۳۵۶ مشترک جدید به تعداد مشترکان گاز استان اضافه شده است.  

فعله گری تعداد مشترکان شهری و روستایی گاز استان در بخش‌های مختلف را ۵۴۳ هزار و ۸۵۱ مشترک اعلام کرد و یادآور شد: هفته دولت و دفاع مقدس امسال،  ۳۸ روستای جدید در استان به شبکه گاز متصل شدند تا تعداد روستاهای برخوردار از گاز به یک هزار و ۳۳۴ مورد برسد.

وی با بیان اینکه گازرسانی به ۹۱ روستا در دست اقدام و ۱۳ روستا هم در مرحله انتخاب پیمانکار است و مطالعه گازرسانی به ۳۶ روستا نیز انجام شده است،  تاکید کرد: شرکت گاز کردستان ۷۱ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف از مشترکان مطالبات دارد که عمده آن مربوط به دستگاه‌های دولتی است که پرداخت این مطالبات می‌تواند ما را در اجرای طرح‌های گازرسانی کمک کند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه سالانه بیش از سه میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف استان مصرف می شود، گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه هم یک میلیارد و ۷۱ میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شده است.  
فعله گری یادآور شد: از مجموع کل مصرف گاز استان ۳۹۸ میلیون مترمکعب مربوط به بخش خانگی، ۶۰۶ میلیون مترمکعب بخش صنعت و نیروگاه و ۲۴ میلیون مترمکعب هم مربوط به بخش کشاورزی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha