توطئه عوامل صهیونیسم برای تخریب وحدت در پاکستان محکوم به شکست است

اسلام‌آباد - ایرنا - دبیرکل شورای عالی علمای شیعی پاکستان با ابراز اطمینان از هوشیاری جامعه این کشور برابر دشمنان مشترک و ترفند فتنه‌گران برای برافروختن آتش فرقه‌گرایی، گفت: برخی عوامل صهیونیستی به دنبال تخریب وحدت و ثبات پاکستان هستند اما تلاش این عناصر محکوم به شکست است.

علامه "عارف واحدی" روز یکشنبه طی مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد با اشاره به برخی حوادث اخیر مرتبط با تحرکات تکفیری-تروریستی و هدف قرار دادن افراد بی‌گناه در شهرهای مختلف پاکستان، گفت: عوامل تکفیری که این روزها به دنبال خوش‌خدمتی به دوستان رژیم نامشروع صهیونیستی هستند، مجری طرح شیطانی فرقه‌گرایی در پاکستان هستند.

علامه واحدی با محکوم کردن اقدام برخی رسانه‌های غربی برای انتشار گزارش‌های جعلی که مدعی تشکیل به اصطلاع جبهه ضدشیعه در پاکستان شده‌اند، تاکید کرد: غربی‌ها تمایلی به ثبات و همبستگی در پاکستان ندارند و تنها به دنبال سوژه‌ای هستند که بتوانند فضای دوستی و برادری میان مسلمانان را متشنج کنند.

وی افزود: قطعاً تحولات اخیر در خاورمیانه و خیانت به ملت مظلوم فلسطین تبعاتی را به دنبال دارد و یکی از چالش‌های مهم آن، ایجاد هرج و مرج در بلاد اسلامی به ویژه پاکستان برای تحریف اذهان عمومی از مسائل مهم جهان اسلام از جمله فلسطین است.

این رهبر مذهبی پاکستان گفت: ما هیچ ملاحظه‌ای میان جامعه اسلامی این کشور نداریم و علمای اهل‌تسنن و تشیع هدف مشترکی را دنبال می‌کنند و آن تقویت برادری و انسجام میان مردم به ویژه در وضعیت ترویج اختلافات فرقه‌ای توسط فتنه‌گران است.

وی تاکید کرد: رهبران ارشد شیعه پاکستان این روزها رایزنی‌های مهمی را با مسئولان ارشد دولت انجام داده اند و این فرآیند تا رسیدن به نتایج مطلوب مبنی بر تشکیل جبهه مشترک علیه تکفیریت ادامه خواهد داشت.

دبیرکل شورای علمای شیعی پاکستان گفت: بدون شک دامن زدن به اختلافات فرقه‌ای و تحریک احساسات جامعه پاکستان به سود صهیونیست‌ها و دوستان جدید این رژیم اشغالگر است که درصدد محو مسئله خیانت به فلسطین و تحت فشار قرار دادن سایر دولت‌های اسلامی برای کمک به خروج اسرائیل از انزوای جهانی هستند.

وی اظهار داشت: ما نگران تحرکات مشکوکی هستیم که به نظر می‌رسد توسط برخی حاکمان مستبد عربی مدیریت شده و هدف آن هرج و مرج در جامعه پاکستان است تا با این روش جلوی واکنش مردم به خیانت اعراب به فلسطین و یا خیزش علیه توطئه شیطانی اسلام‌هراسی گرفته شود.

عارف واحدی افزود: علمای پاکستان و برادران اهل‌تسنن ما هوشیار هستند و اجازه نخواهند داد فرصت طلبان و دشمنان مشترک، وحدت جامعه و برادری میان فرق اسلامی را هدف قرار دهند.

وی افشا کرد که طی دیدار اخیر رهبران شیعه پاکستان با مقامات ارشد دولت این کشور، برخی وزرای پاکستانی نسبت به طرح‌های پنهانی علیه وحدت در پاکستان ابراز نگرانی کرده و گفتند که "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان نیز با ابراز ناخرسندی از این وضعیت بر لزوم مدیریت آن و هماهنگی برای تقویت اتحاد تاکید کرده است.

اربعین حسینی، پیام مشترک پاکستانی‌ها به دشمنان وحدت

دبیرکل شورای علمای شیعی پاکستان گفت که تلاش‌ها برای تقویت فضای وحدت در کشور و تحکیم تعامل میان فرق و علمای مذهبی ادامه دارد و همه ذی‌نفعان علیه دشمنان وحدت در یک جبهه حضور دارند.

وی افزود: ما در آستانه اربعین حضرت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام نماد روشن و جهانی فداکاری و جانفشانی برای ارزش‌های اسلامی، هستیم و مصمم هستیم تا اربعین امسال را باشکوه‌تر برگزار کنیم.

علامه واحدی گفت: علاوه بر حضور میلیونی شیعیان پاکستان در اربعین حسینی، ما از برادران اهل‌تسنن خود نیز دعوت می‌کنیم‌ و مطمئنیم که آنان نیز در کنار ما پیام مشترک وحدت و انسجام در برابر دشمنان وحدت خواهند داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha