نخستین محموله واکسن آنفلوآنزا به استان مرکزی وارد شد

اراک - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نخستین محموله واکسن آنفلوآنزا وارد کلانشهر اراک شده و توزیع عادلانه آن برای گروهای پرخطر در دستور کار است.

دکتر «علی علیمحمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: زنان بارداری که در مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشتی پرونده الکترونیک دارند، در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا هستند و سایر زنان باردار نیز باید برای بهره‌مندی از این مزیت در اسرع وقت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت دهند.

وی تاکید کرد: زنان باردار دارای پرونده الکترونیک سلامت در اراک می‌توانند از فردا (دوشنبه) برای دریافت واکسن آنفلوآنزا به پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع سلامت مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک که در مواجهه چهره به چهره با بیماران هستند نیز در اولویت دریافت واکسن آنفلوآنزا هستند و سهمیه لازم برای آنان پیش بینی شده است.

دکتر علیمحمدی گفت: محموله دوم واکسن آنفلوآنزا نیز ظرف سه روز آینده به این دانشگاه علوم پزشکی اراک تحویل می‌شود که جامعه هدف دریافت کننده آن بیماران‌خاص، سرطانی‌ها و افراد با نقص ایمنی بالا خواهد بود.

وی توضیح داد: تزریق واکسن آنفلوآنزا برای افراد عادی با سیستم ایمنی متعادل توصیه نمی‌شود و با توجه به شیوع موج سوم کرونا از اقشار مردم درخواست می‌شود که از ازدحام در مراکز بهداشتی برای تحویل واکسن خودداری کنند.

معاون بهداشتی دانشگاهه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: سهمیه‌ای از واکسن آنفلوآنزا برای  بخش خصوصی تعیین شده که شیوه توزیع و شرایط آن به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

کلانشهر اراک ۶۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و پنج بیمارستان دولتی، ۲ مرکز درمانی خصوصی و یک بیمارستان تامین اجتماعی خدمات درمانی را ارایه می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =