استاندار البرز: طرح قطار شهری کرج ۴۰ درصد پیشرفت دارد

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تسریع در ساخت قطار شهری کرج ،گفت که این پروژه بزرگ اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در بازدید از ایستگاه اف تا کا قطار شهری کرج افزود: با تدابیری که اتخاذ شده و طبق تعهد پیمانکار، شهردار و شورای اسلامی شهر مقرر شد که این ایستگاه تا پایان سال مورد بهره برداری قرار گیرد. 

وی ادامه داد: جای خرسندی دارد که این بخش از قطار شهری کرج در زمان خدمت این دوره از شورا و دولت تدبیر و امید بهره برداری می رسد.

شهبازی گفت: بیش از ۴۰ درصد از پیشرفت این پروژه در ۶ ماهه سال ۹۹ بود و مقرر شد که فاز اول آن در نیمه اول امسال تکمیل شود ولی مشکلات مالی و شرایط شیوع کرونا، مانع این امر شد.

وی یاد آورشد : با تدابیری که اتخاذ شده و طبق تعهد پیمانکار، شهردار و شورای اسلامی شهر مقرر شد که این ایستگاه تا پایان سال مورد بهره برداری قرار گیرد.

شهبازی افزود: در اجرای پروژه های مهم کرج تعامل بسیار خوبی بین دولت و مجموعه مدیریت شهری این کلانشهر وجود دارد.

استاندار البرز اضافه کرد: شهردار کرج تلاش های بسیاری برای تامین وثایق و کار اجرای بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان اوراق داشته و اکنون کار، نهایی شده و در حال انتقال از بانک مرکزی است.

وی گفت: برای تکمیل فاز اول این پروژه اعتباری بالغ بر ۶۱۰ میلیارد تومان در شرایط فعلی نیاز است که  حدود ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار با مشارکت دولت در اختیار است و همراهی لازم را برای تامین ۱۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیز خواهیم داشت که تا پایان سال این پروژه ارزشمند و ماندگار پس از سال ها انتظار به پایان برسد.

اکنون ۷۵۰ نفر به صورت مستقیم در پروژه قطار شهری کرج در حال کار هستند، سه هزار نفر به طور غیر مستقیم با این پروژه کار می کنند و تعداد ماشین آلات و تجهیزات در پروژه قطارشهری کرج نیز بالغ بر ۴۸۵ دستگاه است. 

اکنون برای ساخت قطعه نخست این پروژه  بالغ بر ۴۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و به طور میانگین برای تکمیل این فاز باید  ماهانه  ۴۰ میلیارد تومان اعتبار تزریق شود.

 عملیات احداث خط ۲ قطار شهری کرج سال ۸۵ آغاز شده که قرار است این پروژه کمالشهر کرج را به شهرستان شهریار متصل کند.           

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =