دادستان کرمان: سرشاخه‌های‌حرکات‌ خلاف شرع و قانون احضار شدند

کرمان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از احضار سرشاخه‌های حرکات خلاف شرع و قانون به دادستانی خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اجرای گشت‌های امر به معروف و نهی از منکر در فضای فیزیکی و مجازی با مشاهده اقدامات غیرقانونی و متعارض با ارزش‌های دینی و اسلامی، انجان شده است .

به گزارش ایرنا، دادخدا سالاری روز یکشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: در روزهای اخیر شاهد برخی اقدامات خلاف قانون و قبح شکنی ها به بهانه ورزش همگانی و افزایش نشاط اجتماعی در کرمان بوده ایم که بازتاب گسترده ای نیز در فضای مجازی داشته است.
وی با اشاره به این مطلب که انجام این اقدامات و انتشار تصاویر آن اعتراض جامعه مذهبی و مردم ولایتمدار این استان را به دنبال داشته است، خاطر نشان کرد: شناسایی فعالیت های این گروه ها در فضای مجازی از سوی معاونت فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان و در فضای حقیقی با همکاری نهادهای اطلاعاتی و انتظامی انجام و مستندسازی شده است.
دادستان کرمان ضمن اشاره به فعال شدن گشت قضایی، اجرایی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر در مرکز استان کرمان تاکید کرد: مرحله نخست این گشت در فضای حقیقی و کف جامعه و مرحله دوم آن نیز در فضای مجازی اجرایی شده و تداوم دارد.
وی خاطرنشان کرد: دهن کجی به هنجارهای دینی و اجتماعی در هر شکل و از سوی هر سازمان و نهادی که انجام شود، با برخورد قانونی مواجه خواهد شد و اجازه نخواهیم داد عده ای از افراد با ترویج اباحه گری، ضد ارزش ها را به جای ارزش در جامعه ترویج دهند.
سالاری با تاکید بر این مطلب که مسئولان مربوطه باید پاسخگوی قصور خود در نظارت بر روند اجرای این برنامه های ورزشی و عمومی باشند، اظهار داشت: هیچ یک از مجموعه های نظارتی و قضایی در استان کرمان با اجرای برنامه هایی به منظور توسعه نشاط اجتماعی و توسعه ورزش های همگانی مخالف نیستند و حتی اقداماتی برای در اختیار گذاشتن اماکن ورزشی مرتبط و موجود به منظور حفظ شان شهروندان نیز انجام شده و انتظار اصلی از برگزار کنندگان این برنامه ها، رعایت قانون و اصول شرعی، اخلاقی و اسلامی است.
وی در ادامه با اشاره به انجام برخی حرکت ها به منظور محک زدن غیرت دینی و انقلابی جامعه، تاکید کرد: دوره "راه بنداز، جا بنداز" تمام شده و از آنجا که احیای فریضتین به عنوان یک اصل اسلامی باید همواره مد نظر باشد و اقدامات این حوزه در راستای وظایف دادستان تعریف می شود، بر انجام این فریضتین در جامعه تاکید داریم.
مدعی العموم ادامه داد: اجرای برخی برنامه های همگانی از جمله برگزاری دوچرخه سواری مختلط به مناسبت روز جهانی بدون خودرو بدون انجام هماهنگی های لازم با نهادهای متولی، بخشی از توان رده های تخصصی پلیس از جمله یگان امداد، راهور و غیره را معطوف به خود کرده بود و این در حالی است که این برنامه ها باید پس از انجام هماهنگی های لازم با نهادهای مربوطه و در قالب قوانین اجتماعی و دینی انجام شود.
سالاری هشدار داد: بزک کردن رفتارهای خلاف قانون و شرع در فضاهای حقیقی و مجازی با پوشش محیط زیست و هوای پاک یا ورزش از چشم دستگاه قضایی مخفی نمی ماند و تمام این اقدامات زمانی مشروع و مورد حمایت دستگاه قضایی است، که مطابق با قانون باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =