ششم مهر ۱۳۵۹/ هفتاد و چهارمین اطلاعیه ستاد مشترک ارتش

تهران- ایرنا- ستاد مشترک ارتش ایران در اطلاعیه پیروزی غرورآفرین هوانیروز ارتش در منطقه مرزی قصرشیرین و گیلان غرب بر نیروهای رژیم بعثی به ملت ایران تبریک گفته است.

 هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از انواع بالگردهای شناسایی، تهاجمی و ترابری سبک و سنگین نقش مهمی را در شکل‌گیری عملیات‌های بزرگ و کوچک در جنگ تحمیلی ایفا کرد و در هشت سال دفاع مقدس در نبردهای مختلف توانست با رشادت و دلیری نیروهای خود، پیروزی را برای ملت ایران به ارمغان آورد که بسیاری از این عملیات های غرورآفرین در مناطق مرزی اتفاق افتاد. خبرگزاری جمهوری اسلامی در خصوص یکی از این عملیات ها می آورد:

«اطلاعیه شماره ۷۴ ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران منتشر شد. متن اطلاعیه بدین شرح است.

بسمه‌تعالی

هم میهنان عزیز و پرشور ایرانی این بار مانند همیشه هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخاری بزرگ آفرید. در عملیات غرور آفرین هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران که در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه روز گذشته پنجم مهر ماه ۵۹ در منطقه مرزی قصرشیرین اجرا گردید، توسط رزمندگان دلیر هوانیروز که یگان‌های لشکر ۸۱ کرمانشاه را پشتیبانی می کردند، چادرهای مهمات عراق به آتش کشیده شد و این چادرهای مهمات عراقی بیش از دو ساعت در آتش می سوخت. همچنین در عملیات پیروزمندانه دیگر هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه مرزی گیلان غرب و گردنو که یگان های لشکر ۸۱ کرمانشاه را پشتیبانی می کرد با دو گردان تانک ارتش عراق برهم می‌نمایند که بر اثر آتش سنگین تهاجمی هلیکوپترهای جنگنده ارتش جمهوری اسلامی ایران ۲ گردان تا اینکه عراقی به کلی تارومار و ۴۶ دستگاه تانک عراقی در این درگیری نابود و منهدم می گردد و لاشه های تانک ها در مناطق مرزی به جای مانده است.

 موفقیت و پیروزی های رزمندگان جانباز هوانیروز و لشکر ۸۱ زرهی کرمانشاه و سایر نیروهای مرزدار جمهوری اسلامی ایران را به پیشگاه ملت مسلمان و قهرمان تبریک گفته در این موقع حساس میهن پیروزی‌های روز افزون برای نیروهای مسلح انقلاب اسلامی ایران از درگاه قادر متعال خواستار است.

ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران

برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =