نیکوکار بافقی، بنای شخصی خود را به کتابخانه واگذار کرد

یزد - ایرنا- یک نیکوکار بافقی، ساختمان شخصی خود را با زیربنای ۱۹۰ متر مربع در چارچوب حق انتقاع ۵۰ ساله به نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان واگذار کرد.

رییس کتابخانه های عمومی بافق روز یکشنبه به ایرنا گفت: "محمدرضا فرزین" این بنا را که مساحت زمین آن ۲۶۱ مترمربع است به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و  ارتقا این فرهنگ و همچنین غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و کاهش رفت و آمد آنها به پاتوق‌های نامناسب و نیز آشتی مردم با مطالعه اهدا کرد.

الهام آقایی افزود: بنای یاد شده به کتابخانه عمومی «منتظران مهدیه» بافق واگذار گردید.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی به محمدرضا فرزین بافقی، از اقدام خیرخواهانه او در واگذاری حق انتفاع ۵۰ ساله ساختمان جدید کتابخانه عمومی منتظران مهدیه شهرستان بافق، به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، قدردانی کرد.

علیرضا مختارپور در این پیام برای این خیّر نیک‌اندیش از درگاه الهی طلب جزای خیر کرده است.

شهرستان بافق دارای چهار کتابخانه عمومی فعال است  و از آن گذشته هم اکنون در مدارس، مساجد شهر و روستا، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه خواهران و برادران این شهرستان کتابخانه‌ها برای      علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی فعال است.

سرانه مطالعه در شهرستان بافق ۶ دقیقه و در کشور ۱۳دقیقه است و هم اینک افزون بر سه هزار و ۵۰۰ نفر در کتابخانه‌های بافق عضویت دارند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =