مردم حسکه سوریه علیه جنایات نیروهای کرد و آمریکایی تظاهرات کردند

تهران - ایرنا - منابع محلی امروز (یکشنبه) از تجمع اهالی «حسکه» در اعتراض به جنایات شبه نظامیان کرد (قسد) و نیروهای آمریکایی در منطقه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) به نقل از منابع محلی، مردم و ساکنان روستاهای «جبور» و «جلال شرقی» و مناطق اطراف آن در خیابان اصلی شهر «الشدادی» در حومه جنوبی حسکه در اعتراض به جنایات شبه نظامیان « قسد» و نیروهای اشغالگر آمریکایی در تخریب خانه‌ها و زمینهای کشاورزی آنها، تظاهرات کردند.

این منابع گفتند که معترضین با آتش‌زدن لاستیک و بستن برخی خیابانهای اصلی شهر الشدادی با سردادن شعارهایی علیه شبه نظامیان قسد و نیروهای اشغالگر آمریکایی، خواستار جبران خساراتی هستند که به زمینها و خانه‌هایشان از سوی این نیروها وارد شده است.

شبه نظامیان قسد مورد حمایت آمریکا طی ماههای گذشته صدها خانه را با بولدوزر در منطقه «الجزیره» درحسکه تخریب و مردم را از خانه‌هایشان بیرون کردند. این در حالی است که نیروهای اشغالگر آمریکایی فرزندان آنها را مجبور به پیوستن به نیروهای مورد حمایت آمریکا می‌کنند.

 این اقدامات با هدف تغییر ساختار جمعیتی و سرقت منابع منطقه حسکه در سوریه صورت می‌گیرد.

«نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) شبه‌ نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تأکید کرد که این شبه‌نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق این کشور هدفی جز غارت منابع نفتی سوریه ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

سوریه از سال ۲۰۱۱ شاهد جنگ با تروریسم است. جنگی که با حمایت برخی کشورهای غربی، عربی و رژیم صهیونیستی از تروریست‌ها سال‌ها به طول انجامید است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =