واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق استان مرکزی ۳۲ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: شمار واحدهای دارای حقوق معوق این استان در شهریورماه امسال نسبت به مدت مشابه قبل ۳۲ درصد کاهش یافته است.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: واحدهای دارای حقوق معوق این استان از ۴۱ فقره در شهریورماه ۹۸ به ۲۸ فقره درپایان نیمه اول امسال رسیده است.

وی بیان کرد: شمار ماه‌های حقوق معوق  کارگران استان مرکزی از ۱۴۰ ماه در شهریورماه پارسال به ۸۵ ماه در شهریورماه امسال رسیده که بیانگر کاهش ۳۹ درصدی این شاخص است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: کارگران دارای حقوق معوق این استان از پنج هزار و ۵۳۵ نفر در نیمه پارسال به یک‌هزار و ۵۰۹ نفر در مدت مشابه امسال رسیده که این مهم نیز با کاهش ۶۳ درصدی همراه بوده است.

آبایی هزاوه تصریح کرد: واحدهای تولیدی ۶ شهرستان آشتیان، خنداب، دلیجان، فراهان، کمیجان و محلات در شهریورماه امسال هیچ حقوق معوقی نداشته‌اند که این مهم نشانگر هدفگذاری درست در حل معضلات حوزه تولید در استان است.

وی اظهار داشت: با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه، تلاش‌ زیادی برای بهبود وضعیت کار و تولید استان مرکزی صورت گرفته و این مهم با جدیت تمام ادامه دارد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان و جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =