۶ مهر ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۸
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 84055535
۰ نفر

برچسب‌ها

چه کسانی کشتی یزد را ضربه فنی کردند؟!

یزد- ایرنا- بی‌برنامگی و عدم حمایت مالی، این بار دامان ورزش کشتی یزد را گرفت تا پس از فوتبال، کشتی هم از آن بی‌نصیب نماند.

 تیم کشتی فرنگی یزد که قرار بود با حمایت مالی یکی از واحدهای بزرگ تولیدی استان در رقابت های باشگاهی کشور شرکت کند به ناگاه و در آخرین دقایق، پشتش را خالی کردند و تیم نتوانست خود را به مسابقات برساند.

اغلب اعضای این تیم را قهرمانان آسیا و جهان تشکیل می دادند اما مشکلات مالی، بی برنامگی و عدم حمایت مسوولان، تیم را در خانه نگه داشت تا کشتی هم مانند فوتبال ضربه فنی شود.

حامی مالی این تیم که قرار بود از تیم حمایت کند به ناگاه از تیمداری انصراف داد و حاضر نشد هزینه یک میلیارد تومانی این تیم را متقبل شود، یک میلیاردی که فقط پول توجیبی برخی نقل و انتقالات فوتبال در کشور ماست.

ورزش یزد سالهاست که با معضلی به نام نبود حامی مالی رنج می برد و در کنار آن به دلیل         بی‌برنامگی و نبود مدیریتی قوی، چونان بیمار به کما رفته است.

سالهای سال است که تیم های فوتبال یزد به دلیل نداشتن حامی مالی و برخی سوء مدیریتها رنج می برند و حالا نوبت کشتی شده؛ تیمی که به گفته کارشناسان می توانست یکی از سکوهای قهرمانی کشتی فرنگی را از آن خود کند.

خوشبختانه سهم یزد از نعمت داشتن واحدی های صنعتی و معدنی قوی و متمول، کم نیست اما هیچ شرکت و کارخانه ای حاضر به تیمداری نیست، شرکتها و کارخانه هایی که برخی از آنها نه در ایران بلکه در منطقه جنوب غرب آسیا حرف اول را می زنند.

از سوی دیگر مسوولان استان یزد هم آنطور که باید و شاید ورزشی نیستند و از تیمهای این استان حمایت نمی کنند و به گفته رییس هیات کشتی استان یزد اصلا انگیزه ای و اعتقادی به ورزش ندارند!

مجتبی صدقی معتقد است: مسوولان می توانستند به حامی مالی تیم کشتی فشار بیاورند تا دست از حمایت تیم برندارد اما انگیزه‌ای برای این کار نداشتند.

وی به ایرنا گفت: تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بودیم و تیم در آمادگی کامل به سر می برد اما در آخرین دقایق، هر چه رشته بودیم پنبه شد و تیم دو دستی به خوزستان واگذار شد تا تیم خوزستانی با همین تیم اما به نام آن استان در رقابتها حاضر شود.

وی با بیان اینکه هدف و انگیزه ما رونق دوباره کشتی در استان و دادن انگیزه به جوانان جویای نام یزدی بود تصریح کرد: ذخیره های این تیم را همین جوانان یزدی تشکیل می دادند اما با کنار رفتن تیم، این انگیزه ها نقش بر آب شد.

به گفته وی در صورتی که این تیم در رقابتها شرکت می کرد می توانست آغازی بر حضور تیم یزد در لیگ دسته یک کشتی باشد.

رییس هیات کشتی یزد به تماس های مکرر با مسوولان استان و شهرستان برای جلوگیری از هم پاشیدگی تیم کشتی فرنگی یزد اشاره کرد و گفت: تمام زحمات و تمرینات دو ماهه تیم به هدر رفت.

صدقی بیان داشت: البته ما ناامید نیستیم و در تلاش هستیم تا دوباره از نو آغاز کنیم و کشتی یزد را احیا نماییم. 

استان یزد حدود یکهزار کشتی‌گیر فعال دارد.

ختم سخن اینکه برای موفقیت در ورزش استان یزد باید همت کرد، تیمداری بدون هزینه کردن و بدون برنامه ریزی امکان ندارد؛ نگاه کنیم همه تیمهایی که در رشته های مختلف ورزشی در کشور موفق هستند نام یکی از شرکت های بزرگ و متمول را با خود دارند شرکتهایی که تعداد آنها در یزد کم نیست.

مسوولان هم نباید پشت تیمها را خالی کنند ؛ قطعا نقش مسولان ارشد استان در تشویق واحدهای تولیدی بزرگ برای حمایت مالی از تیمهای یزد می تواند راهگشا باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =