لیکرز بعد از ۱۰ سال به فینال لیگ بسکتبال آمریکا رسید

تهران- ایرنا- تیم بسکتبال لس آنجلس لیکرز با درخشش ستاره های خود به چهارمین بردش برابر دنور دست پیدا کرد و به عنوان قهرمان کنفرانس غرب راهی فینال این فصل از لیگ حرفه ای آمریکا شد.

به گزارش ایرنا، بامداد امروز در ادامه رقابت های فینال کنفرانس غرب لیگ NBA لس آنجلس لیکرز و دنور ناگتز به مصاف هم رفتند که لیکرز در این مسابقه نیز پیروز بود و قهرمان این کنفرانس شد. در پنجمین پیکار دو تیم لس آنجلس لیکرز با نتیجه ۱۱۷ بر ۱۰۷ حریفش را از پیش رو برداشت و با نتیجه ۴ بر ۱ به قهرمانی کنفرانس غرب دست پیدا کرد.

در این مسابقه لبرون جیمز ستاره تمام نشدنی لیکرز دوباره توانایی هایش را نشان داد و با کسب ۳۸ امتیاز، ۱۶ ریباند و ۱۰ پاس منجربه گل بهترین بازیکن میدان شد و نقش اصلی را در تیمش برای فینالیست شدن ایفا کرد.

لبرون جیمز با درخشش خود توانست لیکرز را بعد از ۱۰ سال به فینال NBA برساند و خودش هم برای دهمین بار به این مرحله از لیگ برسد. حالا جیمز در کنار کریم عبدالجبار، سام جونز و بیل راسل قرار گرفت که توانسته اند ۱۰ بار یا بیشتر به فینال لیگ حرفه ای آمریکا صعود کنند.

او پس از این اتفاق گفت: شانه های من به اندازه کافی توان حمل بارهای سنگین را دارند اما ذهن من از آن هم قوی تر است.

وی همچنین بیان کرد: ما تصمیم گرفتیم که جام را به خانه ببریم و به همین دلیل باید در جریان مسابقه بهترین عملکردم را به نمایش می گذاشتم تا در این دیدار پیروز شویم و به فینال برویم.

در کنار جیمز این آنتونی دیویس بود که همانند دیدارهای قبلی درخشید. او در این مسابقه ۲۷ امتیاز داشت و بازهم درخشید و حالا برای نخستین بار فینال این لیگ را تجربه خواهد کرد. دیویس نیز درباره قهرمانی در کنفرانس غرب و حضور در فینال لیگ گفت: ما از ابتدای فصل تلاش کردیم و رقابت های سنگینی را پشت سر گذاشتیم اما هنوز می دانیم که کار تمام نشده است. ما هنوز برای پایان ماموریت به ۴ پیروزی دیگر نیاز داریم.

برای دنور هم جرمی گرانت با ۲۰ امتیاز و ۹ ریباند بهترین بود.

با این نتیجه لیکرز در انتظار مشخص شدن حریفش در فینال لیگ است. در کنفرانس شرق میامی هیت و بوستون باهم رقابت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار ورزش