۴۵۶ هزار و ۴۸۸ تن کالا در راه‌آهن اراک بارگیری شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راه آهن اراک گفت: ۴۵۶ هزار و ۴۸۸ تن کالا در ۶ ماه نخست امسال در این راه‌آهن بارگیری شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته‌ است.

«محمدرضا قربانی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  ۱۶۶ هزار و ۹۰ تن بار نیز در ۶ ماه نخست امسال در این ناحیه تخلیه شد که این رقم  نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۲ درصد افزایش یافته‌ است.

وی اظهار داشت: بار وارده به راه‌آهن اراک نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد، بار صادره ۲ درصد و بار مرز به مرز سه درصد افزایش یافته‌است.

قربانی میزان تن کیلومتر مبداء به مقصد اداره کل راه‌آهن اراک در این مدت را ۳۵۰ هزار و ۲۸۹ تن عنوان کرد و گفت: که این رقم در ۶ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش یافته‌است.

وی ادامه داد: میزان تن کیلومتر مرز به مرز اداره کل راه‌آهن اراک در این مدت ۵۲۲ هزار و ۸۶۳ تن بود که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته‌ است.

مدیرکل راه‌آهن اراک خاطرنشان کرد: ۶۱ هزار و ۷۸۷ نفر در شش ماهه اول سال جاری از سوی  راه‌آهن اراک به نقاط مختلف کشور جابه جا شدندکه این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۸۲ درصدی داشته‌ است.

قربانی افزود: شیوع ویروس کرونا و الزام راه آهن به رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله مهمترین عوامل کاهش جابه جایی مسافر در سال جاری نسبت به سال گذشته بوده‌ است.

حوزه راه آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها