خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان زنجانی به ۴۵ هزار محموله رسید

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ استان زنجان گفت: تاکنون ۴۵ هزار محموله گندم مازاد بر نیاز از ۱۲ هزارو ۸۰۰ کشاورز استان به صورت تضمینی و توافقی از سوی این شرکت خریداری شده است.

محمد ایزدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد محموله ها ۳۲۰ هزار تن است که ۳۴ هزار و ۷۸۵ تن گندم به صورت توافقی توسط شرکت مینوی خرمدره از کشاورزان استان خریداری شده چرا که مواد اولیه این شرکت وابسته به گندم است.
به گفته وی، در خرید توافقی توسط صنف و صنعت قیمت بالاتر از نرخ مصوب دولتی بوده و بخش خصوصی مبلغ را به حساب کشاورزان واریز می کند.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ استان زنجان گفت: ارزش ۳۲۰ هزار تن محصول راهبردی خریداری شده از کشاورزان استان زنجان ۸۱۳ میلیارد تومان است.
ایزدی اظهار داشت: تاکنون از این مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان به حساب گندمکاران استان واریز شده که مابقی مطالبه کشاورزان تا پایان هفته جاری به حساب آنها واریز می شود.
وی یادآوری کرد: عملا خرید گندم تضمینی در سطح استان به پایان رسیده اما سیلوی غدیر تا ۱۲ مهر خرید تضمینی را ادامه می‌دهد. 
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ استان زنجان گفت: هر کیلوگرم گندم از کشاورزان ۲۵ هزار ریال به نرخ مصوب دولتی خریداری می شود.
به گفته ایزدی، در خرید توافقی اولویت فروش گندم به شرکت ها و کارخانه های داخل استان که مواد اولیه آنها وابسته به این محصول است، می باشد.
ایزدی خاطرنشان کرد: پیش بینی های شده بود که امسال ۲۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شود که در حال حاضر این رقم به ۳۲۰ هزار تن افزایش رسیده است.
به گزارش ایرنا، امسال به منظور سهولت و دسترسی راحت به مراکز عرضه گندم تعداد سیلو ها از ۴۰ به ۴۵ مورد افزایش رسید و ظرفیت سیلوهای استان ۳۰ هزار تن افزایش یافت.
طبق اعلام دولت، سال گذشته هر کیلوگرم گندم با نرخ مصوب ۱۷ هزار ریال از کشاورزان تعیین شده بود که ۲۴۹ هزار تن گندم به  ارزش چهار هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال از گندم کاران استان خریداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =