هشدار کاهش ۶ تا ١٠ درجه‌ای دما در بیش از ١٠ استان کشور

تهران- ایرنا- مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی نسبت به کاهش دمای بین ۶ تا ١٠ درجه ای در بخش هایی از کشور که شامل بیش از ١٠ استان می شود از امروز یکشنبه تا روز چهارشنبه خبر داد.

«صادق ضیاییان» صبح یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا از نفوذ سامانه جدید به کشور خبر داد و گفت: عمده فعالیت این سامانه به شکل کاهش دمای محسوس در بخش هایی از کشور است.

وی گفت: بر این اساس از صبح امروز شاهد کاهش دمای ٨ تا ١٠ درجه در استان‌های خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران، خراسان جنوبی و سمنان خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: هم چنین از امروز با کاهش دمای ۶ تا ٨ درجه‌ای در استان‌های اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی، نیمه شمالی استان اصفهان، یزد، قم، شمال سیستان و بلوچستان و کردستان هستیم.

وی گفت: بر اساس پیش‌بینی انجام شده کاهش دما از فردا شروع و تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

به گفته ضیاییان بیشترین کاهش دما مربوط به روز سه شنبه و چهارشنبه صبح خواهد بود.

وی ادامه داد: طی فعالیت این سامانه در کشور انتظار داریم بارش‌ها از عصر یکشنبه آغاز و تا عصر روز دوشنبه در استان‌های گیلان، مازندران،گلستان، شمال سمنان، شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، ارتفاعات شمال استان تهران ادامه داشته باشد.

ضیاییان گفت: بر این اساس  دمای هوای پایتخت طی روزهای اینده به ١٣ درجه خواهد رسید و خنک می‌شود و پاییز در بیشتر استان‌های کشور خود را نشان خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =