سپرده گذاری ۱۸۰۰ میلیاردی مس سرچشمه برای اجرای طرح‌های اقتصادمقاومتی رفسنجان

کرمان - ایرنا - به گفته فرماندار رفسنجان‌ مجتمع مس سرچشمه برای اجرای طرح‌ های اقتصاد مقاومتی در این شهرستان یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال جهت‌ اعطای تسهیلات کم‌ بهره به متقاضیان سپرده گذاری‌ کرد.

به گزارش ایرنا ، مجید فصیحی هرندی شامگاه شنبه در  نشست کارگروه‌ اقتصاد مقاومتی شهرستان‌ رفسنجان اقتصاد مقاومتی را مجموعه فعالیت‌ هایی عنوان کرد که  از ظرفیت‌ های داخلی اعم‌ از منابع انسانی، منابع مالی و ذخایر خدادادی بهره‌ گیری و منجر به کاهش وابستگی به کشورهای بیگانه شود.

وی با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات کم بهره بانکی در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی موثر است بیان کرد: مجتمع‌ مس سرچشمه به عنوان‌ حامی طرح‌ های اقتصاد مقاومتی مبالغی در نزد بانک رسالت‌ سپرده گذاری کرده است تا متقاضیان از این‌ مبالغ‌ در قالب‌ تسهیلات‌ بهره مند شوند.

فصیحی هرندی با بیان عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی طی ماه های اخیر تصریح کرد: ۳۸۷ طرح جهاد کشاورزی با اعتبار مورد نیاز ۱۸۸‌ میلیارد و ۵۹۰‌ میلیون‌ ریال به کمیته‌ اقتصاد مقاومتی ارائه و تصویب شد و این‌ مبلغ‌ تخصیص‌ یافت که  به بانک معرفی شدند و از این‌ تعداد به ۱۸۸ طرح‌ تسهیلات ۹۴‌ میلیارد و ۷۵۰‌ میلیون‌ ریال اعطا شده و ۱۹۹ طرح به مبلغ‌ بیس‌ از ۹۰‌ میلیارد ریال هم در انتظار دریافت‌ تسهیلات هستند.

فصیحی هرندی افزود:  همچنین ۶۶۹‌ طرح‌ جهاد کشاورزی در حال بررسی هستند و در صورت صدور مجوز و معرفی‌ به بانک، مبلغ بیش‌ از ۲۲۰‌ میلیارد ریال مورد نیاز است‌ که باید تخصیص‌ یابد.

وی تصریح کرد: ۸۳ طرح هم در حوزه صنایع دستی و گردشگری از سوی این ستاد با اعتبار حدود ۳۰‌ میلیارد ریال‌ به بانک معرفی شدند که از این‌ تعداد ۱۹‌ طرح‌ اعتبار ۱۸‌ میلیارد و ۳۵۰‌ میلیون‌ ریال‌ از بانک دریافت کردند و  ۶۴ طرح هم با اعتبار ۱۶‌ میلیارد ریال در بانک در انتظار دریافت تسهیلات هستند.

فرماندار رفسنجان‌ ادامه داد: مجتمع‌ مس سرچشمه یکهزار و ۸۰۰  میلیارد ریال اعتبار نزد بانک رسالت‌ به صورت‌ سپرده قرار داده است‌ تا از امتیازات حاصله متقاضیان‌ بتوانند برای اجرای طرح‌ های اقتصاد مقاومتی در قالب ارائه‌ تسهیلات استفاده کنند.

شاهین‌ حریری‌ رئیس‌ اداره‌ صنعت، معدن‌ و تجارت شهرستان رفسنجان‌ هم با اشاره به اینکه ۶۸‌ طرح‌ صنعتی با اعتبار مورد نیاز ۵۳‌ میلیارد و ۸۰۰‌  میلیون‌ ریال به ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان‌ معرفی شد گفت: از این‌ تعداد به ۲۸‌ طرح‌ اعتبار ۱۹‌ میلیارد و ۷۰۰‌ میلیون‌ ریال از سوی بانک با کارمزد پایین اعطا شده است و ‌ همچنین‌ ۴۰ طرح‌ هم‌ در انتطار دریافت تسهیلات بیش از ۳۰‌ میلیارد ریال هستند.

وی بیان‌ کرد: ۱۱۶‌ طرح‌ هم در حال بررسی است‌ تا به ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان‌ جهت معرفی به بانک و دریافت تسهیلات‌ ارائه‌ شود.

حسین‌ چرخ‌ انداز مدیرعامل‌ شرکت‌ آب و فاضلاب رفسنجان‌ هم در این‌ نشست گفت: عملیات‌ احداث بزرگترین‌ مخزن‌ ذخیره‌ آب ۱۵ هزار متر مکعبی واقع در رفسنجان‌ در حال اجرا است که تاکنون‌ ۸۰ درصد پیشرفت‌ فیزیکی دارد.

افزود: برای تکمیل این‌ طرح‌ نیاز به ۲۵‌ میلیارد ریال اعتبار است‌ تا با بهره برداری ِ آن در سال ۱۴۰۰ با کمبود آب مواجه نباشیم.

وی اولویت اصلی را تکمیل این‌ طرح‌ عنوان‌ و از فرمانداری درخواست جذب بودجه کرد.

رفسنجان با جمعیت بیش از ۳۲۰ هزار نفر در  ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =