اعتبار مورد نیاز تکمیل کتابخانه مرکزی بندرعباس پیگیری می‌شود

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رییس جمهوری، تکمیل کتابخانه مرکزی بندرعباس را یکی از مهم‌ترین طرح‌های فرهنگی استان هرمزگان عنوان و گفت: در راستای تخصیص اعتبارهای موردنیاز، پیگیری‌های جدی صورت خواهد گرفت.

مهدی علیخانی روز شنبه در بازدید از طرح درحال احداث کتابخانه مرکزی بندرعباس بر ضرورت اهتمام جدی در جهت اتمام آن تا پایان دولت دوازدهم تاکید کرد.

وی ادامه داد: به تاخیر انداختن ساخت و تکمیل طرح‌های ناتمام، ضربه‌های جبران ناپذیری را بر پیکره دولت وارد می‌کند.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول  رییس جمهوری تاکید کرد: مسوولان تلاش کنند با اهتمام بیشتر، این طرح را تکمیل و از اعتبارات استانی نیز به این طرح فرهنگی اختصاص داده شود تا در کمترین زمان ممکن شاهد افتتاح این مرکز فرهنگی ارزشمند باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان نیز ضمن تقدیر از استاندار استان در راستای به جریان انداختن این طرح بزرگ فرهنگی که سال‌ها راکد مانده بود، بیان کرد: عملیات احداث کتابخانه مرکزی بندرعباس به عنوان بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی جنوب کشور از سال ۸۷ آغاز شده است.

حجت‌الاسلام محمد ذاکری افزود: این کتابخانه در زمینی به وسعت هفت هزار مترمربع در قالب پنج طبقه و بخش‌های کودک، هرمزگان شناسی، مخزن جامعه کتاب، نابینایان و ناشنوایان، پژوهشگران و محققین، نگهداری کودکان‌، سالن مطالعه اکنون با گذشت بیش از یک دهه، هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

وی در خصوص تخصیص نیافنم اعتبار به طرح‌های عمرانی، توضیحاتی ارائه داد و گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اعتبار عمرانی به‌صورت متمرکز در اختیار ندارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان ابرازداشت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تنها به‌عنوان بهره‌بردار نسبت به تجهیز منابع و تأمین نیروی انسانی اقدام می‌کند؛ بنابراین تکمیل طرح کتابخانه مرکزی استان از محل اعتبارات استان ضروری است.

سعید ناجی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان نیز ضمن تأکید بر تکمیل سریع‌تر طرح کتابخانه مرکزی، گفت: در مجموعه استانداری هم تلاش‌ها و پیگیری‌هایی در حال انجام است تا این طرح فرهنگی تا پایان دلت دوازدهم به سرانجام برسد.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رییس جمهوری به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، حسین امیرتیموری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از طرح کتابخانه مرکزی بندرعباس بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =