وقتِ هت‌تریکِ حامد است؛ لک، علیه بهترین خط حمله آسیا

تهران- ایرنا- حامد لک بعد از ۲ بازی درخشان در برابر التعاون و الشارجه حالا باید در برابر بهترین خط حمله مسابقات نیز به داد تیمش برسد.

به گزارش ایرنا، خوش‌بین‌ترین هوادار پرسپولیس هم فکر نمی‌کرد حامد لک تا به اینجا به بهترین خرید تابستانی پرسپولیس تبدیل شود. خیلی از کارشناسان حتی بر این عقیده بودند که لک گزینه مناسبی برای حضور در ترکیب پرسپولیس نیست و باید دروازه بان بهتری جذب می‌شد. با اینکه هنوز برای قضاوت کردن خریدهای تیم سرخپوش تهرانی زود است اما تا به اینجا این دروازه‌بان ۲۹ ساله خلافش را ثابت کرده است.

حامد در چهار بازی که درون دروازه پرسپولیس ایستاده گلی در جریان بازی نخورده و تنها یک بار بعد از ۲۴۰ دقیقه از روی نقطه پنالتی در برابر معز علی تسلیم شد. لک در بازی رفت برابر التعاون و همچنین در مقابل الشارجه با چهار سیو درخشان، تیمش را در بازی نگه داشت و فرصت پیروزی را به یحیی و تیمش هدیه داد.

نیمه اول بازی رفت برابر التعاون را به یاد بیاورید. ۲ موقعیت مسلم گلزنی نصیب تیم عربستانی شد و هر ۲ بار حامد با رشادت خاصی توپ‌ها را گرفت. در همین بازی آخر مقابل الشارجه هم وقتی بازی یک بر صفر بود یک تک به تک را از ولیتون گرفت و در نیمه دوم هم اجازه زدن گل نخست را به تیم اماراتی و این مهاجم ۳۳ ساله نداد.

لک حالا به بزرگترین آزمون ممکن رسیده است و باید در برابر بهترین خط حمله مسابقات قرار بگیرد. تیمی که هجومی کار می‌کند و مهاجمانش بارها تیم‌های ایرانی، آسیایی و حتی اروپایی را تسلیم کرده‌اند. نماینده قطر با هدایت ژاوی هرناندز در مرحله گروهی ۱۴ گل به ثمر رساند تا همانطور که گفته شد بهتر از هر تیم دیگری از این حیث عمل کرده باشد.

قطری‌ها در خط حمله خود بازیکنانی چون بغداد بونجاح، اکرم عفیف، حسن‌الهیدوس، سانتی کازورلا، رودریگو تاباتا، نام تائه هی و گیلرمو تورس را دارد. از بین این نفرات پنج نفر توانسته‌اند یک یا چند بار به تیم‌های ایرانی از جمله پرسپولیس گل بزنند و کازورلا و تورس نیز به تازگی به خدمت گرفته شده‌اند و قرار است برای اولین بار به مصاف یک تیم ایرانی بروند. این ۲ بازیکن مقابل سپاهان استراحت کردند.

باید دید حامد در پنجمین آزمون خود چه می‌کند. فعلا او در ۳۶۰ دقیقه حضورش هیچ گلی در جریان بازی نخورده و حالا وقت هت‌تریک در درخشش او از راه رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =