دستگیری اغفالگر حرفه‌ای در فضای مجازی و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد_ ایرنا_ فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: یک اغفالگر حرفه‌ای که در فضای مجازی با ترفند ایجاد کار و اقامت در کشور ترکیه، از افراد کلاهبرداری می کرد، در استان دستگیر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری روز شنبه اظهار داشت: متهم اهل و ساکن یکی از شهرهای شمالی کشور است که با اخذ روادید توریستی از ترکیه و  اجاره یک واحد مسکونی در آن کشور، آن را به پانسیونی برای اسکان مسافران ایرانی متقاضی اقامت در ترکیه و یا دیگر کشورها کرده بود و همچنین اقدام به اسکان هکرهای حساب‌های بانکی شهروندان ایرانی کرده و با تبلیغ هدفمند و با انگیزه اغفال در فضای مجازی و همچنین روزنامه ها، افراد را فریب می داد.

وی افزود: این فرد با دسترسی به تصاویر خصوصی یک شهروند بجنوردی و تهدید وی به انتشار این تصاویر در فضای مجازی، ۳۰۰ میلیون ریال از وی اخاذی کرده بود.

سردار مظاهری گفت: متهم در یکی از مهمانپذیرهای بجنورد شناسایی و دستگیر شد.

کشف ۱۷ فقره پرونده جعل و کلاهبرداری در خراسان شمالی

سردار مظاهری همچنین گفت: ۱۷ فقره پرونده جعل و کلاهبرداری به ارزش ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در استان کشف و در این خصوص ۱۰ نفر که با شگردهای مختلف اقدام به کلاهبرداری از افراد و جعل اسناد می کردند، دستگیر شدند.

برخورد وانت و تراکتور در فاروج یک کشته داشت

فرمانده انتظامی فاروج از برخورد یک دستگاه وانت پیکان با یک دستگاه تراکتور در این شهرستان خبر داد که منجر به مرگ یک نفر و زخمی شدن یک نفر دیگر شد.

سرهنگ یدالله نوروزی گفت: این حادثه شامگاه شنبه در محور فرعی روستای حصار به فاروج این حادثه رخ داد که راننده وانت پیکان در دم فوت کرد و راننده تراکتور مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

وی افزود: کارشناسان علت وقوع این حادثه را عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سمت هر ۲ راننده عنوان کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =