پیش نویس سند توسعه فرهنگی در کشور تهیه شد

بندرعباس- ایرنا- معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی،اجتماعی معاون اول رییس جمهوری از تهیه پیش نویس سند توسعه فرهنگی در کشور خبر داد و گفت: پیش نویس سند توسعه فرهنگی ، ریل‌گذاری آینده فرهنگ و هنر با محوریت توجه به هنر اصیل هر منطقه است.

مهدی علیخانی عصرشنبه در نشستی با مدیران رسانه‌ها و فعالان فرهنگی هنری استان هرمزگان اظهارداشت: این سند هم‌چنین با هدف تامین زیر ساخت‌های فرهنگی و اهمیت به اقتصاد فرهنگ در قالب اقتصاد مقاومتی که حاصل نشست‌های چندین وزارت‌خانه مرتبط بوده تهیه و در حال اجرایی شدن است.

وی در ادمه به آسیب‌های بیماری کرونا بر جامعه فرهنگ و هنر اشاره کرد و بیان داشت: در نشستی پیرامون همین موضوع به ریاست معاون اول رییس جمهور سه تصمیم مهم شامل پرداخت سه ماه حق بیمه اهالی فرهنگ و هنر، کمک بیمه بیکاری به هنرمندان تحت عنوان یارانه معیشتی و محقق نمودن ۸۰ درصد اعتبارات یارانه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اتخاذ شد که بخشی ۱۰۰ در صد و بخشی دیگر نیز تا ۵۰ درصد محقق شده است.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی،اجتماعی معاون اول رییس جمهوری ضمن تاکید بر این مساله که دولت از هیچ کمک و حمایتی دریغ ندارد، افزود: شرایط سختی با توجه به تحریم‌ها و جنگ اقتصادی بر کشور تحمیل شده و کرونا نیز سوار بر این تحریم شرایط را سخت‌تر کرده است.

علیخانی افزود: نزدیک به هفت سال از عمر دولت یازدهم و دوازدهم در تحریم بوده است و آن هم ظالمانه‌ترین و سخت‌ترین تحریم‌ها که در تاریخ بشریت سابقه نداشته است.

وی به اهمیت اطلاع رسانی عملکردها در بخش های مختلف دولت پرداخت و عنوان کرد: این دولت در اطلاع رسانی عملکرد خود مظلوم واقع شده و پرداختن به مشکلات و رفع آنها باعث شده کمتر به اطلاع‌رسانی بپردازد.

ظرفیت‌های فرهنگی هرمزگان فراتر از استان و کشور است

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی،اجتماعی معاون اول رییس جمهوری گفت: اعتقاد داریم اطلاع رسانی هنرمندانه که مورد نظر مقام معظم رهبری نیز هست می‌تواند این ضعف را پوشش دهد.

علیخانی یادآور شد: کمبود اعتبارات در شرایط کنونی بر همه بخش‌های کشور تاثیر گذار بوده اما آسیب‌ها بر حوزه فرهنگ بیش از سایر بخش‌هاست.

وی اتحاد و همدلی بین هنرمندان و مسوولان را در تبلور و شکوفایی حوزه فرهنگ و هنر موثر دانست و بیان داشت: ایجاد خانه هنرمندان در هرمزگان از طرف استاندار قول مساعد داده شده و همه درخواست‌های مطرح شده هنرمندان در این جلسه را به صورت جدی تا محقق شدن آن پیگیری خواهم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در این نشست به معرفی داشته‌های فرهنگی استان پرداخت و بیان داشت: این استان گنجینه‌ای از آیین‌ها، آداب و رسوم، باورها، اعتقادات، اسطورهاست که همه این موارد در رشته‌های مختلف فرهنگی هنری و آثار هنرمندان تبلور می‌یابد.

رضا کمالی افزود: هنرمندان هرمزگان توانسته‌اند با محدودیت‌های زیاد و کمبودهای فراوان سفیران معرفی این ظرفیت‌های فرهنگی هنری در سطوح مختلف باشند و افتخارات فراوانی را برای استان کسب کنند.

معاون اول رییس جمهوری به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان و بازدید از گمرکات استان صبح امروز شنبه وارد فرودگاه بین المللی بندرعباس شد و مورد استقبال استاندار، نماینده ولی فقیه و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

سرپرست وزارت صنعت ومعدن و تجارت، وزیران جهادکشاورزی و راه و شهرسازی، رییس کل بانک مرکزی، معاون وزیر بهداشت، رییس کل گمرک ایران و رییس بنیاد مستضعفان؛ جهانگیری را در سفر یک روزه به هرمزگان همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =