شورای سیاستگذاری شبکه ملی رشد تشکیل می‌شود

تهران- ایرنا- شورای سیاستگذاری شبکه ملی رشد با هدف ارتقای کیفی فعالیت ها و برنامه های شبکه رشد به ریاست حسن ملکی رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تشکیل می شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، تشکیل شورای سیاست گذاری شبکه ملی رشد در هشتمین جلسه شورای مدیران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مصوب شد.

بر اساس دستور جلسه شورای مدیران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی؛ گزارش جامعی از شبکه ملی رشد و معرفی این شبکه از منظر اسناد بالادستی، چیستی و چرایی شکل گیری این شبکه از ابتدا تا کنون، مأموریت‌ها و مخاطبان توسط دفتر انتشارات و فناوری آموزشی ارائه شد. بخش های مختلف شبکه ملی رشد در بستر مجازی نیز برای حاضرین مرور شد.

حسن ملکی رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نسبت به احیای شبکه ملی رشد با تاکید بر توسعه هرچه بیشتر این شبکه در پوشش حداکثری مخاطبان اعم از دانش آموزان، معلمان و اولیای تربیتی و تشکیل شورای سیاستگذاری رشد با رویکرد برنامه ریزی توسعه‌ای در محتوای شبکه رشد تاکید کرد.

وی گفت: مهمترین وظیفه‌ این شورا آسیب شناسی و ارائه برنامه‌های راهبردی است.

شورای سیاستگذاری شبکه ملی رشد به زودی به ریاست ملکی و به منظور ارتقای کیفی فعالیت ها و برنامه های شبکه رشد آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه ملی رشد با بهره‌مندی از توانایی ها و ظرفیت های فناوری نوین مانند اینترنت و فضای مجای مانند یک بسته آموزشی است که نظام آموزشی کشور ایران را در رسیدن به اهداف آموزشی و پرورشی یاری می‌دهد و محور اصلی آن تقویت و تکمیل و تعمیق تمام برنامه ها و همچنین فعالیت های مربوط به مدارس است.

در این نشست اعضا به بیان برخی از نظرات و راهکارهای برای تقویت زیرساخت‌ها و تامین محتوای شبکه ملی رشد پرداختند. تقویت بصری و قالب ظاهری شبکه، تشکیل و تقویت گروه های تامین محتوا و تحریریه، برقراری تعامل بیشتر شبکه با جشنواره‌های درون سازمانی و سایر معاونت‌های وزارت آموزش و پرورش از جمله نکاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =