امام جمعه همدان: تقویت در عرصه نظامی امنیت کشور را تامین می‌کند

همدان _ ایرنا _ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه رشد چشمگیر ایران در حوزه نظامی ستودنی است گفت: تقویت در عرصه نظامی امنیت ما را تامین می‌کند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی روز شنبه در دیدار با فرمانده پایگاه نوژه با بیان اینکه جمهوری اسلامی به هیچ وجه بنای جنگ و درگیری ندارد ابراز امیدواری کرد: هیچوقت مجبور به استفاده از تسلیحات نظامی نشویم.

وی ساخت جت آموزشی توسط خلبان مخترع همدانی پایگاه نوژه را موید رشد جمهوری اسلامی در حوزه نظامی دانست و اضافه کرد: انگیزه و تلاش این مخترع به‌ویژه در دوره‌ای که با تحریم مواجه هستیم، جای قدردانی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه بسیاری از فرماندهان ما در دوران جنگ سنی در حدود ۳۰ سال داشتند، خاطرنشان کرد: یکی از نکات ویژه رزمندگان و شهدای ما ایمان و معنویت آنها بوده که زمینه ساز برجسته شدن آنها است.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقیبا بیان اینکه زمان حمله صدام تمام تحلیل‌ها پیروزی دشمن را نشان می‌داد، مطرح کرد: اینکه صدام اعلام کرد من چند روز آینده در تهران مصاحبه خواهم کرد، احتمالا بر اساس تجربه تاریخی ایران در دوره رضا شاه بیان کرده که در برابر ارتش متفقین نیروهای پهلوی سه روزه از هم فروپاشیدند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با گرامیداشت یاد شهدای نیروی هوایی، ادامه داد: در جلسات شورای فرهنگ عمومی نامگذاری یکی از خیابان‌ها و مناطق همدان به نام شهدای نیروی هوایی مطرح شده که باید این موضوع پیگیری و به سرانجام برسد.

فرمانده پایگاه هوایی سوم شکاری شهید نوژه همدان نیز با اشاره به اقدامات جهادی نیروی هوایی به ویژه در دوران تحریم، یادآور شد: بسیاری از پیشرفت‌هایی که در داخل کشور ‌صورت می‌گیرد همچون شرکت بویینگ توسط چهار جوان آن هم به صورت جهادی در حال انجام است.

امیر سرتیپ دوم امیر رضا خدایی با تاکید بر اینکه پایگاه شهید نوژه، با تمام شرایط موجود از آنچه روی کاغذ ثبت می شود، آماده‌تر است، گفت: با تسلیحاتی که دشمن داشت باید ظرف چند روز به تهران می رسید اما این جانفشانی‌ها و رشادت‌های رزمندگان بود که جلوی این کار را گرفت.

وی با بیان اینکه شهدای پایگاه نوژه و نیروی هوایی مظلوم هستند، عنوان کرد: شهدایی بزرگ و عزیزی همچون شهید خلعتبری که در دوران دفاع مقدس از آمریکا به ایران آمد و آنچنان فدایی امام بود که روز اول عید سرش از تنش در راه اسلام و انقلاب جدا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =