دست‌ساخته‌هایی برای صلح به نگارخانه سروناز شیراز می‌آید

شیراز- ایرنا- نمایشگاه "پلاک صلح" به میزبانی نگارخانه سروناز شیراز در پیوند هفته دفاع مقدس و روز جهانی صلح با حمایت و پشتیبانی کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) برگزار می‌شود.

نمایشگاه‌گردان این رویداد هنری، شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا بیان کرد: تمام آنچه یک کهنه سرباز سال‌های دور از خاطرات جنگ با خود دارد، یک قطعه فلز نقره ۳ در ۵ است، با خود اندیشیدیم که اگر مردم دنیا یک پلاک برای صلح داشتند چه می‌شد، از همین رو از هنرمندان سازنده جواهرات دعوت کردیم که صلح را بر گردن‌آویز جنگ مانا کنند.

اعظم امینی افزود: با توجه به هفته دفاع مقدس و روز جهانی صلح، مجموعه فرهنگی هنری سروناز شیراز نمایشگاه پلاک صلح را با هدف اشاعه فرهنگ و مفاهیم صلح‌طلبانه و نیز تولید آثار هنری با مضمون صلح جهانی برگزار کرده است که نخست در تهران برپا شد و از نیمه مهرماه ۹۹ در شیراز به نمایش در خواهد آمد.

وی، با اشاره به برگزاری این رویداد برای دومین سال پیاپی اظهار داشت: نمایشگاه پلاک صلح سال ۹۸ برای نخستین بار در کشور با حمایت کمیته ملی موزه‌های ایران و موزه صلح تهران همزمان با هفته دفاع مقدس افزون بر نگارخانه سروناز شیراز، در موزه صلح تهران و خانه‌موزه صفوی اصفهان برگزار شد که با استقبال هنرمندان جوان، پیشکسوت و نهادهای نظامی و غیرنظامی همراه بود.

امینی اضافه کرد: نمایشگاه پلاک صلح سال ۹۹ در فراخوانی از همه هنرمندان طراح جواهرات معاصر به منزله سفیران صلح، دعوت کرد تا بر روی پلاک‌های جنگی حرفی از صلح بزنند و آثار خود را در قالب گردن‌آویز ارائه دهند.

عضو فعال ایکوم ایران با بیان اینکه از آثار ارسال‌شده به دبیرخانه این رویداد، ۳۸ اثر توسط ۲ داور هنرمند محسن امینی و امیر نصیری از جواهرسازان معاصر برای نمایش در نمایشگاه انتخاب شد، گفت: از این تعداد ۶ اثر نیز به عنوان برگزیده، شایسته تقدیر شناخته شدند.

وی، همچنین از همکاری کمیته ملی موزه‌های ایران و دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتس جمهوری اسلامی ایران (آجا) سخن گفت و افزود: این آثار برای امرای ارتش، سپاه و نظامیان‌ در خانه‌موزه تیمورتاش در کنار نمایشگاه کتاب و آثار نگارشی مکتوب متعلق به دفاع مقدس به نمایش درآمد و پس از این به مدت یک هفته میهمان شیرازی‌ها خواهد بود.

روز جهانی صلح مصادف با سی و یکم شهریور نخستین روز از هفته دفاع مقدس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =