پنج نوبت بسته معیشتی میان اعضای خانه مطبوعات کردستان توزیع شد

سنندج - ایرنا - مدیرخانه مطبوعات کردستان گفت: با همکاری ادارات، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی و بانک‌های عامل از ابتدای شیوع کرونا تاکنون پنج نوبت بسته معیشتی و بهداشتی در بین اعضای خانه مطبوعات استان توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، سید محمد لطیف حسینی‌نسب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون کسب و کارهای زیادی بویژه در حوزه مطبوعات و رسانه آسیب دیده و تعداد زیادی از فعالان این عرصه برای مدتی بیکار شدند.

وی با اشاره به اینکه هیات مدیره خانه مطبوعات استان تلاش فراوانی برای کاهش این خسارت‌ها و حمایت از اهالی رسانه استان کردند، افرود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون پنج نوبت اقدام به توزیع بسته معیشتی و بهداشتی در بین ۱۸۰ نفر از اعضای خانه مطبوعات استان شده است.

مدیرخانه مطبوعات استان کردستان یادآور شد: اقلام توزیع شده شامل برنج، مرغ زنده و منجمد، روغن، رب و لوبیا و شکلات و همچنین مواد بهداشتی شامل مایع دستشویی، ماسک و مواد ضد عفونی کننده بوده است.

حسینی‌نسب تاکید کرد: علاوه بر حمایت های معیشتی، دستگاه‌های اجرایی استان در قالب برنامه‌های متعددی همچون روز خبرنگار و مناسبت‌های دیگر بویژه در ایام شیوع ویروس کرونا حامی خانه مطبوعات و اعضای آن بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا انواع آگهی‌ها و فروش نشریات محلی و سراسری با کاهش چشمگیری مواجه شده است، گفت: بدلیل افزایش هزینه چاپ و کاغذ امکان چاپ نشریات محلی سخت شده و بسیاری از آنها دیگر قادر به چاپ نیستند و همین امر اکثر نشریات محلی را با خطر تعطیلی روبرو کرده است.

مدیر خانه مطبوعات کردستان اضافه کرد: استانداری کردستان، سازمان مدیریت وبرنامه ریزی، بانک‌های ملی و کشاورزی، شهرداری سنندج، شرکت آب و فاضلاب، برق و شرکت آب منطقه ای، شرکت خورشید زریوار(ایستک)، شرکت تک دانه غرب کشور، شرکت ون، و شرکت بن بن، چاپخانه های معلم و فرهنگ، ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت، دامپزشکی، بهزیستی، فنی و حرفه ای، حوزه هنری، شرکت شهرک های صنعتی، شرکت مخابرات، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از جمله نهادها و سازمان‌هایی هستند که خانه مطبوعات را در تهیه بسته‌های حمایتی حمایت کردند.

در حال حاضر براساس آمار منتشر شده در سامانه جامع رسانه‌ها، ۱۰۴ نشریه در استان کردستان  مجوز انتشار دارند که از این تعداد یک روزنامه ۶۶ نشریه شامل ۱۲ هفته‌نامه، ۶ دوهفته‌نامه، هشت ماهنامه، یک دوماهنامه، ۲۸ فصلنامه و ۱۰ دو فصلنامه است ومابقی را هم رسانه‌های الکترونیک برخط تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =