استاندار گلستان: زلزله به ۲۰۰ منزل روستایی مراوه‌تپه خسارت زد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت : زلزله ۵.۲ ریشتری امروز مراوه‌تپه به ۲۰۰ منزل روستایی این شهرستان خسارت وارد کرد که با توجه به حضور نیروهای امدادی در منطقه، مشکلی برای خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان احتمالی وجود ندارد.

هادی حق شناس روز شنبه در حاشیه نشست ستاد کرونا به خبرنگاران گفت: از مجموع این خانه ها، صد واحد مسکونی از ناحیه سقف دچار ترک های شدیدشده به حدی که امکان سکونت برای اهالی این منازل وجود ندارد اما صد واحد دیگر با وجود ترک خوردگی در دیواره ها، از امکان استفاده مجدد برخوردارند.

 وی افزود : بخش عمده خسارت های وارده این زلزله به ۲۰ روستای مراوه تپه وارد شد.

استاندار گلستان ادامه داد: در ۲ ماه گذشته اتفاقات متعددی مانند سیل و زلزله در استان رخ داد که هیچ کدام از این حوادث با وجود فراگیری زیاد تلفات جانی نداشت.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۹ و ۱۶ دقیقه امروز شنبه شهرستان مراوه‌تپه واقع در شرق استان گلستان را لرزاند.

پس از این زلزله تاکنون هشت پس‌لرزه نیز در این مناطق به ثبت رسید.

این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و ۲۱ کیلومتری مراوه تپه، ۴۶ کیلومتری ترکمنستان و ۵۰ کیلومتری گرماب استان خراسان شمالی رخ داد.

مدیرکل بنیادمسکن استان گفت که مناطق روستایی مراوه تپه ۱۲ هزار واحد مسکونی کم دوام دارد و در همین زمینه چهار تیم ارزیاب به روستاهای این شهرستان اعزام شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =