۱۴درصد حامیان ایتام تهران را فرهنگیان تشکیل می دهند

تهران- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان تهران اعلام کرد که بیش از ۱۴ درصد از خیران اکرام ایتام و محسنین این نهاد را فرهنگیان استان تشکیل می دهند.

به گزارش روز شنبه کمیته امداد استان تهران، سید ابوالفضل پرپنچی در گفتگویی با مدیران مدارس که به صورت آنلاین(لایو) در سامانه شاد گفت: علی رغم اینکه شروع سال تحصیلی با شرایط خاص و بحرانی بود اما همه مدیران، معاونان و معلمان همت کردند تا در عرصه فعالیت های شان به دانش آموزان نیازمند کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه در این خصوص امسال حدود هزار دانش آموز محروم شناسایی شدند افزود: همکاری کمیته امداد و آموزش و پرورش منجر به ایجاد شبکه کمک رسانی خوبی به دانش آموزان نیازمند شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران بیان کرد: هم اینک ۱۵هزار و ۷۰۰ دانش آموز نیازمند تحت پوشش کمیته امداد استان تهران وجود دارند که از امکانات این نهاد بهره مند می شوند.

به گفته پرپنجی همچنین حدود پنجاه هزار خانوار شناسایی شده که با شیوع کرونا به شدت صدمه دیده‌اند.

پرپنچی با اشاره به اینکه دانش آموزان روزانه به کمیته امداد مراجعه دارند، تصریح کرد: امسال با کمک مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، حساب مهرورزان ولایت را تشکیل داده و مبالغ واریزی جمع آوری نیز برای رفاه دانش آموزان تخصیص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه خیرخواهانه به دست مردم انجام می شود، افزود: این هم افزایی دو مجموعه می تواند نتایج خوبی را در راستای تامین دفتر و لوازم التحریر و کیف انجام دهند.

پرپنچی بیان کرد که در شرایط کنونی مهمتر از تامین لوازم التحریر تامین گوشی همراه برای دانش آموزان است.

وی گفت: در این شرایط کنونی به همت معلمان نظام آموزشی ما دچار آسیب نشده بلکه امیدوارم به کمک همدیگر همانند سالهای گذشته امسال مدارس کانونی برای تقویت شور کمک به خانواده های نیازمند باشد.

پرپنچی معلمان را مهمترین یاوران کمیته امداد برشمرد و اظهار کرد: هم اکنون حدود ۸۰ هزار حامی طرح اکرام با این نهاد همکاری دارند که بیش از ۱۴درصد این نیکوکاران از قشر فرهنگی و معلمان هستند، این قشر همیشه جزو خیرین و بار کمک به نیازمندان را برعهده گرفته اند.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران با تقدیر از زحمات مدیران مدارس شهر تهران برای بازگشایی مدارس در شرایط بحرانی کرونا گفت: این روزها آیین شور عاطفه ها در مدارس درحال برگزاری است تا هدف مهمی که برای برطرف کردن نیاز دانش آموزان مان داریم، با همکاری کمیته امداد استان تهران رقم بخورد.

عبدالرضا فولادوند، افزود که ما همه ساله برای دانش آموزان نیازمند در ابتدای سال، جشن عاطفه ها برگزار می کردیم که امسال به دلیل قرار گرفتن ایام سوگواری حسینی با نام شور عاطفه ها این آیین در حال برگزاری است.

فولادوندبا اشاره به اینکه مدیران مدارس می توانند از ۲راه در راستای برآوردن نیازهای دانش آموزان اقدام کنند، خاطر نشان کرد: نخست در مدرسه و براساس تشخیص مدیریت مدرسه نوع نیاز دانش آموزشان برآورد شده  و در روش بعدی کمک های جمع آوری شده را به صندوق مهرورزان ریخته تا در راستای رفع نیاز دانش آموزان بصورت متمرکز استفاده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران بیان کرد: امسال که آموزش در بحران آغاز شده است تلاش مدیران مدارس را نیاز داریم تا کمک های مردمی خوبی جمع آوری شود.

به گفته وی همکاری کمیته امداد و آموزش و پرورش مثل همیشه نتیجه بخش خواهد بود چرا که امسال هدف و بنا را از جمع آوری این کمک ها، بهبود کیفیت آموزش دانش آموزان نیازمند گذاشته ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها