۵ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84054666
۰ نفر

برچسب‌ها

رفع کمبود گوشت مرغ گرم در بازار زنجان

زنجان – ایرنا - طی هفته گذشته بازار زنجان شاهد کمبود گوشت مرغ گرم و نگرانی مصرف کنندگان این فرآورده خام بود که با عرضه ۶۰ تنی آن کمبود گوشت مرغ برطرف شد.

به گزارش ایرنا، از سال ۹۷ شاهد نوسانات نرخ گوشت مرغ گرم در بازار زنجان هستیم که گاهی این نوسانات منجر به کمبود و حتی نایاب شدن و کاهش عرضه این فرآورده به بازار شد در حالیکه زنجان دارای ۳۰۰ واحد پرورش مرغ است.
با تعیین نرخ برای این فرآورده خام و جلوگیری از خروج آن از چرخه اصلی عرضه، قیمت تعیین شده نیز داوم و ثبات چندانی نداشته و گاهی نیز خیلی آهسته نرخ آن در نوسان و افزایش بوده است.
 طی هفته گذشته در بازار زنجان شاهد کمبود عرضه گوشت گرم مرغ بودیم که گاه مشتریان این فرآورده دست خالی از بازار برمی گشتند که عرضه کنندگان علت این مهم را افزایش نرخ و عدم عرضه مرغ توسط مرغداران به کشتارگاه بیان می کردند.

۶۰ تن مرغ گرم وارد بازار زنجان شد
رییس اتحادیه مرغ، ماهی و تخم مرغ فروشان شهرستان زنجان گفت: امروز/ پنجم مهر/  ۶۰ تن گوشت گرم مرغ وارد بازار زنجان شد.
سید ناصر رمضانلو اظهار داشت: نرخ این فرآورده هیچ تغییری نکرده و با قیمت ۱۶۰ هزار ریال در هر کیلوگرم برای مشتریان عرضه می شود.
وی تاکید کرد: طی هفته گذشته روزانه ۲۲ تا ۲۵ تن مرغ وارد بازار زنجان شد.

افزایش قیمتی برای گوشت گرم مرغ نداریم
مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان زنجان خاطرنشان کرد: تغییر نرخ گوشت مرغ گرم تابع مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور است و هیچ تغییر قیمتی برای این فرآورده نداریم.
جعفر محمدی حصاری افزود: روزانه ۶۰ تا ۷۰ تن گوشت مرغ گرم وارد بازار می شود در حالی که میزان مصرف زنجان ۳۰ تن است.
وی تاکید کرد: طی هفته گذشته نیز روزانه ۴۰ تا ۴۵ تن گوشت مرغ گرم میان واحدهای عرضه کننده در بازار زنجان توزیع شده است.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان زنجان گفت: سال گذشته ماهانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه در مرغداری‌های استان جوجه ریزی و هفت میلیون و ۵۶۰ تن گوشت گرم مرغ وارد بازار می شد.
محمدی حصاری تاکید کرد: امسال ماهانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام و سه هزار و ۶۳۰ تن گوشت گرم مرغ وارد بازار می شود.
وی یادآوری کرد: وزن همه مرغ های گوشتی امسال کاهش یافته است.

 مرغداران مرغ به کشتارگاه نمی دهند
یکی از عرضه کنندگان مرغ در زنجان که یخچال مغازه اش خالی از گوشت گرم مرغ بود، گفت: مرغداران، مرغ به کشتارگاه ها برای کشتار نمی دهند و خواهان افزایش نرخ این فرآورده هستند.
وی تاکید کرد: از روز دوم مهرماه گوشت گرم مرغ کمتر از تقاضای بازار وارد می شود.
این عرضه کننده گوشت مرغ ادامه داد: میزان گوشت گرم مرغی که وارد مغازه می شود ۲۰۰ کیلوگرم و کمتر از میزان تقاضای ما است که در کمتر از یک ساعت این میزان نیز به پایان می رسد.

عرضه گوشت گرم مرغ افزایش می یابد
یکی دیگر از مرغ فروشان زنجانی اضافه کرد: مرغداران درصدد افزایش نرخ این فرآورده هستند و تا چند روز آینده نرخ گوشت گرم مرغ از ۱۶۰ هزار ریال فراتر می رود.
وی تاکید کرد: مرغ ها کمتر از سهمیه درخواستی است و همه مشتریان از کمبود آن در بازار ناراضی هستند و ما هم چاره ای نداریم.
قربانی اضافه کرد: مرغداران از افزایش قیمت نهاده های دامی ناراضی هستند چرا که این کالا را با بالاترین نرخ و بدون حمایت دولت خریداری می کنند و از طرفی نیز خواهان افزایش گوشت گرم مرغ هستند.
وی افزود: از طرفی نیز یکی از کشتارگاه های زنجان مدتی است که تعطیل بود که با بازگشت این واحد به چرخه فعالیت میزان عرضه این گوشت در بازار به روند سابق برمی گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =