انتشار بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۲ برابر میانگین کشوری است

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان بروز بیماری کرونا در کشور به ازای هر هزار نفر ۵.۳ درگیر هستند اما در استان به ازای هر هزار نفر ۱۲ نفر درگیرند که در واقع بیش از ۲ برابر میانگین کشوری است.

پرویز یزدان پناه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین کشندگی این بیماری در کشور ۵.۷ است اما در استان ۱.۵ درصد گزارش شده است.

وی افزود: تعداد نمونه های گرفته شده استانی۳۳ هزار و ۷۰۰ مورد بوده که شاخص نمونه گیری در کشور ۴.۶ درصد بوده اما در استان ۴.۷ است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شاخص مثبت بودن نمونه ها در کشور ۱۱.۵ و در استان ۲۵.۴ درصد بوده است.

یزدان پناه تاکید کرد: میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در استان افزایش یافته و بر اساس آخرین آمار شمار فوتی های بیماری کرونا در این استان به ۱۲۷ نفر رسیده است که از این تعداد ۱۱۶ نفر از آن ها دارای بیماری زمینه ای بوده اند.

وی عنوان کرد: ۲۷۹ بیمار در بیمارستان‌های ویژه کرونا استان بستری بوده که از این تعداد ۱۱۹ نفر مبتلای قطعی و ۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

یزدان پناه ابراز داشت: تعداد بهبود یافتگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۶ هزار و ۹۳۲ نفر بوده است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تاکنون هشت هزار و ۶۰۰ نفر در استان بطورقطعی به بیماری کرونا مبتلا شده اند .

وی عنوان کرد: سه راهبرد آزمایش، هشدار و آگاهی بخشی، محافظت از طریق جداسازی سریع ناقلان باید در برنامه جدی ما قرار گیرند تا جلو روند شیوع و همه گیری هر چه بیشتر این بیماری گرفته شود.

یزدان پناه افزود: با توجه به فصل پاییز و زمستان و در پی آن شیوع بیماری آنفولانزا و احتمال شیوع گسترده کرونا، ۲۴ تخت در  بیمارستان جلیل یاسوج و ۷ تخت آی سی یو تا ۲۴ ساعت آینده در آن فعال خواهد شد و ۳۵ پرستار به کادر درمان بیمارستان مذکور انتقال داده می شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: چنانچه همراهی مردم و مسئولان در جدی گرفتن کرونا ادامه پیدا نکند شاهد افزایش افسار گسیخته کرونا و خسارت جبران‌ناپذیری خواهیم بود.

یزدان پناه عنوان کرد: ویروس کرونا در حال یکه تازی است و بدون شک همزمانی شیوع آنفلوآنزا و کرونا می‌تواند فاجعه به بار بیاورد.

وی بیان کرد: هم اینک هیچ روشی موثرتر از رعایت پروتکل های بهداشتی برای کنترل این ویروس وجود ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم باید با رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی، رعایت فاصله گذاری، عدم حضور در تجمعات، استفاده از ماسک و شست‌وشوی دست نسبت به مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال آن اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =