استاندار مرکزی: رانندگان در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی جریمه می‌شوند

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: رانندگانی که خود یا یکی از سرنشینان خودروی آنان نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک بی‌تفاوت باشند، با یک کد مشخص از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه می‌شوند.

سید علی آقازاده روز شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا استان مرکزی افزود: شهرداری‌های شهرهای استان که از شبکه اتوبوسرانی و تاکسیرانی برخوردار هستند نیز وظیفه دارند نسبت به استفاده رانندگان تاکسی و اتوبوس از ماسک تاکید ویژه داشته‌باشد و با متخلفان برخورد قانونی کنند.

وی ادامه داد: فروشندگان اصناف مختلف نیز وظیفه دارند برای حفظ سلامتی خود و مردم از ماسک استفاده کنند و ستاد شهرستانی مقابله با کرونا وظیفه نظارت بر این مهم را بر عهده دارند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: از یکم تیرماه تا ۳۱ شهریور ماه امسال تنها ۱۰ واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مهروموم شدند، در صورتی که میزان بی تفاوتی اصناف بیشتر به چشم می‌خورد و باید سختگیری‌ها بیشتر و با مهروموم کردن واحدهای صنفی متخلف، این قشر را مکلف به رعایت مسائل بهداشتی کرد.

آقازاده بیان کرد: استانداری نمی‌تواند مدارس را تعطیل کند و به همین دلیل از تمامی والدین خواسته می‌شود که فرزندان خود را به مدرسه نفرستند و با وجود مشکلات شبکه شاد از کلاس مجازی برای تحصیل فرزندان خود استفاده کنند.
وی اضافه کرد: ستاد مقابله به کرونا استان مرکزی عملکرد ارزشمندی در هفت ماه گذشته داشته و مصوبات بسیاری نیز به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده اما اجرای مصوبات در استان به کندی صورت می‌گیرد که این مهم باید با نظارت هر بیشتر اصلاح شود.

استاندار مرکزی تاکید کرد: فرمانداران شهرستان‌های مختلف این استان باید نسبت به اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان و کشور برنانه‌ریزی داشته باشند و با همکاری همه جانبه با شهرداری ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان در عبور از این شرایط نقش‌آفرینی کنند.
مکان‌هایی که بیشترین نقش را در شیوع ویروس کرونا دارند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: معابر عمومی، فروشگاه‌ها و بازار تاریخی اراک بیشترین نقش در شیوع موج سوم کرونا در این استان و اراک را دارند که باید در این خصوص چاره اندیشی کرد.
اکرمی افزود: بر اساس گزارش‌های دانشگاه پزشکی اراک، زنان خانه‌دار بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در استان مرکزی بوده‌اند که عامل اصلی این مهم تردد این قشر در معابر عمومی و فروشگاه‌ ها بوده است.
وی اظهار داشت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در نهادهای دولتی و خصوصی بیشتر از اقشار دیگر است و به همین دلیل تیم بازرسی باید در معابر عمومی و به خصوص بازار و مراکز خرید مستقر و به کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، تذکر دهند.
۷۵۵ نفر از مردم استان مرکزی در یک هفته گذشته به ویروس کرونا مبتلا شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: ۷۵۵ نفر از مردم استان مرکزی در یک هفته گذشته به ویروس کرونا مبتلا شدند که گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال با ۱۸۹ مبتلا بیشترین تعداد در گروه‌های سنی را به خود اختصاص داده‌اند.

دکتر محمد جمالیان افزود: ۳۲ مبتلا به ویروس کرونا استان مرکزی در یک هفته گذشته جان خود را از دست دادند که اراک با ۲۱ مورد بیشترین فوتی‌ها در این زمینه را داشته است.
وی بیان کرد: گروه سنی ۷۰ تا ۷۹ سال با ۱۸ فوتی بیشترین فوتی‌ها در گروه‌های سنی مبتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی را به خود اختصاص داده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک موج سوم شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی را ناشی از سفرهای شهریور ماه دانست و گفت: رسیدن به شرایط مطلوب نیازمند همکاری آحاد مردم و جلوگیری از تشکیل هر گونه اجتماع است.
دکتر جمالیان بیان کرد: کادر درمان بیمارستان‌های مختلف استان مرکزی تاب و توان روزهای اول شیوع کرونا را ندارند و انتظار می‌رود آحاد مردم و دستگاه‌های مختلف اجرایی به خصوص پلیس همکاری بیشتری با کادر درمان داشته باشند.
وی اظهار داشت: ۲۲ نفر از کادر درمان استان مرکزی در یک هفته گذشته به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۹ مبتلا مربوط به شهرستان کمیجان است این که این امر کادر پزشکی و پرستاری را در رسیدگی به بیماران دچار مشکل می‌کند.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۴۳۹ هزار و ۸۸۲ نفر تا چهارم مهر ۹۹ در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۲۲۲ نفر رسیده است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۴۰ هزارنفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =