۵ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۸
کد خبرنگار: 1028
کد خبر: 84054598
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال ۱۳ محکوم به قصاص در مازندران بخشیده شدند

ساری - ایرنا - رئیس کل دادگستری مازندران گفت که در نیمه نخست سال جاری با تلاش ، رایزنی وپیگیری‌های دستگاه قضایی بویژه اعضای شورای حل اختلاف و با کسب رضایت از اولیای دم ، ۱۳ محکوم به قصاص از اجرای حکم رهایی یافتند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری افزود : رضایت اولیای دم در عدم اجرای حکم قصاص برای هفت محکوم بدون قید و شرط و ۶ محکوم به صورت مشروط بود.

رییس کل دادگستری مازندران همچنین از افزایش ۶۴ درصدی صدور احکام جایگزین حبس در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

وی با اعلام این که افزایش صدور حکم جایگزین حبس در راستای سیاست جدید قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان بوده است ، گفت : مجازات های جایگزین حبس شامل دوره های مراقبتی و خدمات عمومی رایگان و جزای نقدی بوده است.

اکبری افزود : در حال حاضر با مشارکت جدی ستاد دیه مازندران شاهد افزایش میزان آزادی مدجویان هستیم  یعنی  امسال با کمک  هشت میلیارد ریالی ستاد دیه تعداد ۳۹ نفر از زندانیان واجد شرایط آزاد شدند.
وی  ضمن تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری و دستورالعمل های جدید ریاست  قوه قضاییه مبنی بر  حبس زدایی در مورد زندانیان مهریه ، گفت: در سال های اخیر با توجه به روند صعودی قیمت طلا و سکه شاهد افزایش میزان محکومان مالی مهریه بوده ایم و باید تلاش شود افراد به دلیل عدم ناتوانی در پرداخت مهریه بازداشت نشوند.

رییس کل دادگستری مازندران توصیه کرد تا محکومین از ابزارهای قانونی از قبیل تقسیط و اعسار استفاده کنند تا چنانچه به این دلیل در حبس هستند ، فوری آزادی شوند. 
اکبری گفت : دادستان ها و قضات باید با بازدید مستمر از زندان ها نسبت به وضعیت مددجویان اشراف کامل داشته باشند و ضمن رفع مشکلات حقوقی و قضایی زندانیان ،دادستان ها به افرادی که شایستگی و استحقاق مرخصی را دارند، مساعدت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha