فضای مجازی برای تقویت نشاط در شرایط کرونایی بومی‌سازی شود

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس با تاکید بر نقش مهم فضای مجازی در جلوگیری از خشونت و ثبات دهی به تصمیم‌گیری‌های اقتصادی از مسوولان فرهنگی خواست برای تقویت روحیه نشاط در جامعه کرونایی امروز، علاوه بر بومی سازی شبکه‌های مجازی، تولید محتوا برای آن داشته باشند.

حجت الاسلام محمود ترابی روز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی گنبدکاووس اظهار داشت: شرایط امروز شیوع کرونا باعث افزایش استفاده از ظرفیت فضای مجازی در امور مختلف شده که در این شرایط مسوولان باید برای استقلال و ساماندهی ظرفیت فضای مجازی در مسیر تولید محتوای ایرانی اسلامی تلاش کنند.

وی افزود: در گنبدکاووس ۸۸ هزار دانش آموز و معلم معادل یک چهارم جمعیت شهرستان به شبکه شاد دسترسی دارند که می‌توان ساماندهی و تولید محتوا برای ارتقای سلامت روانی در شرایط کرونا را از این جامعه آغاز کرد.

امام جمعه گنبدکاووس با انتقاد از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان از مسوولان خواست از طریق مدارس، بخشداران و دهیاران مردم را نسبت به عواقب استفاده نکردن از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی آگاه کنند.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، اولویت اصلی جامعه کرونایی امروز را تقویت سلامت روان دانست و گفت: توجه نداشتن به سلامت روان باعث توقف چرخه تولید، افزایش آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی و کاهش بهداشت عمومی در جامعه می‌شود.

امانقلیچ شادمهر افزود: توجه نداشتن به سلامت روان در دهه‌های قبل، باعث شکل گیری بیماری کرونا به عنوان وحشتناک‌ترین موضوع بهداشتی دنیا شده که می‌توان از ظرفیت بسیج و مردم برای کمک به کاهش آسیب‌های ناشی از این بیماری در جامعه استفاده کرد.

فرماندار گنبدکاووس نیز در این جلسه اظهار داشت: مردم شهرستان همانند سایر نقاط کشور و دنیا در فضای کرونایی امروز به شدت از لحاظ سلامت روانی در معرض آسیب و تهدید قرار دارند و در نیمه دوم سالجاری با تداخل بیماری آنفلوآنزا با کرونا بر این تهدید افزوده می‌شود که باید از تجربه اهل فن و اساتید حوزه‌های مرتبط برای افزایش سلامت روانی جامعه بهره گرفت.

عبدالقدیر کریمی همچنین بر اختصاص قطعه‌ای از آرامستان گنبدکاووس برای خاکسپاری نامداران و بزرگان این شهرستان و نصب المان و نامگذاری خیابان‌ها و میادین شهر به نام شهدا، بزرگان و مشاهیر شهرستان تاکید کرد و از شورای شهر خواست قبل از نهایی کردن مصوبات خود در این رابطه با شورای فرهنگ عمومی شهرستان هماهنگی داشته باشند.

منصور طعنه گنبدی شهردار گنبدکاووس هم گفت: در گنبد ۶۳ هزار متر مربع عرصه برای دفن اموات وجود دارد که ۱۳ هزار متر مربع آن باقی مانده و مشکلی برای تعیین جایگاه ویژه خاکسپاری مشاهیر و بزرگان شهرستان وجود ندارد.

همچنین مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس نیز در این نشست بیان کرد: هم اینک ۶۱ نفر در بیمارستان‌های شهرستان بستری هستند که ۲۲ نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

فرهاد بدیعی افزود: روزانه هشت تا ۱۵ نفر در بیمارستان‌های گنبدکاووس بستری شده و به همان نسبت هم ترخیص می‌شوند که این آمار در مقایسه با پیک دوم کرونا روند کاهشی داشته اما سفید شدن وضعیت شهرستان نیازمند تداوم رعایت سه اصل استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شست و شوی مداوم دست‌ها است.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =