نُجَباء و کتائب: آمریکا به جای جیغ و داد، به قانون پارلمان عراق احترام بگذارد

بغداد - ایرنا - دو گروه مقاومت اسلامی «جنبش النجبا» و «کتائب حزب الله عراق» از آمریکا خواستند به جای «جیغ و دادهای بی‌خود» به قانون پارلمان عراق برای اخراج نظامیانش از خاک عراق احترام بگذارد.

به گزارش ایرنا، این دو جریان مقاومت اسلامی عراق امروز (شنبه) در واکنش به تهدیدهای اخیر «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در دو بیانیه جداگانه اعلام کردند که آمریکا به جای جیغ و داد و دست و پا زدن زدن بی‌خود، به قانون پارلمان عراق برای خروج نظامیانش از خاک این کشور احترام بگذارد.

دبیرکل جنبش النجبا در بیانیه‌ای با بیان اینکه جیغ و داد دشمنان ناشی از پیروزی مقاومت است، تهدیدهای اخیر وزیر خارجه آمریکا را به «دست‌ و پا زدن فردی در حال خفگی» تشبیه کرد.

«شیخ اکرم الکعبی» افزود که این تهدیدهای بی‌فایده، حاکی از ثمربخش بودن تلاش‌های مقاومت برای آزادسازی و بازیابی حاکمیت عراق از چنگال آمریکایی‌ها است.

وی ضمن تبریک دستاوردهای مردان مقاومت و تشویق آنها به تداوم اقداماتشان، خاطرنشان ساخت: «تهدیدهای دشمن، هراسی در دل مجاهدان ایجاد نمی‌کند، ما از زمانی که پا در این مسیر گذاشتیم، آرزومند دستیابی به یکی از دو نیکی بودیم؛ پیروزی یا شهادت».

دبیرکل النجبا از گروه‌ها و جریان‌های سیاسی عراق خواست که ضمن پررنگ کردن این پیروزی، تجاوز و گستاخی آمریکا در قبال حاکمیت و کرامت کشور را محکوم کنند.

 الکعبی در پایان تأکید کرد که گروه‌های عراقی باید از آمریکا بخواهند که در راستای قانون پارلمان و اراده ملت، نیروهای اشغالگر خود را به‌ طور کامل از این کشور خارج کند.

در همین چارچوب سخنگوی کتائب حزب الله عراق با انتشار توئیتی در پاسخ به تهدیدهای وزیر امور خارجه آمریکا خطاب به او نوشت: «تو! و آن رییس احمقت (دونالد ترامپ) هرچه نیرنگ و دشمنی دارید، نشان دهید اما به خدا، هرگز یاد و خاطره مقاومت را از بین نمی‌برید».

«ابوعلی العسکری» افزود که هرگز تهدیدها و ادعاهایت ضعفی در ایمان مقاومت عراق ایجاد نمی‌کند، بلکه بادها بر خلاف آنچه تو و رییس احمقت می‌خواهی، خواهد وزید».

وی خطاب به پمپئو اضافه کرد که با مردانی رو به رو خواهی شد که دل‌های آنها همانند آهن گداخته است و دماغ تو و سربازانت را بدون هیچ رحم و شفقتی به خاک می‌مالند و آن وقت است می‌بینیم که «کی به دیگر رحم نمی‌کند» - آن طور که ادعا کرده‌ای.

 رسانه‌های عراق ادعا کردند که پمپئو در پیامی به «برهم صالح» رییس جمهوری عراق، وی را تهدید کرد که در صورت متوقف نشدن حملات راکتی به سفارتخانه آمریکا و کاروان‌های حامل تسلیحات و تدارکات نیروهای آمریکا در عراق، اقدام به بستن سفارتخانه این کشور در بغداد کرده و به صورت بی‌رحمانه از گروه‌های مقاومت در عراق انتقام می‌گیرد.

ادعا شده است که صالح در نشست اخیر سران سه قوه با جریان‌های سیاسی عراق متن این نامه را افشا کرده است، بدون اینکه تاکنون ریاست جمهوری عراق نسبت به فحوای نامه که در رسانه‌ها منتشر شده، واکنش نشان دهد و آن را تایید یا رد کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =