۵ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 3083
کد خبر: 84054557
۰ نفر

برچسب‌ها

تعرفه تشویقی برق امید بزودی در بوشهر اجرا می‌شود

بوشهر- ایرنا- مدیر دفتر نظارت بر فروش انرژی و مجری طرح برق امید شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: اجرای تعرفه تشویقی موسوم به برق امید با هدف استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست بزودی در بوشهر آغاز  می‌شود. 

مهدی منفرد روز شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: ۲۰ درصد از مشترکان برق خانگی بوشهر با قرار گرفتن در دسته کم مصرف در تعرفه بندی برق امید از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق در قالب برق امید بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه این طرح تنها مشترکان خانگی را شامل می‌شود، اظهار کرد: انتظار می‌رود با اجرای این طرح  ۱۰ درصد از مصرف در این بخش صرفه جویی و مصارف حاصل از این صرفه جویی در بخش‌های مولد همچون صنعت و کشاورزی استان مصرف شود. 

منفرد افزود: در تعرفه بندی طرح برق امید مشترکان به ۳ دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می‌شوند که از این میان بهای برق مصرفی گروه کم مصرف با ۱۰۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

وی عنوان کرد: مشترکانی که مصرف سرانه آنها در یک دوره تا ۸۰۰ کیلووات باشد در دسته کم مصرف، ۸۰۰ تا ۶ هزار کیلو وات خوش مصرف و مشترکان با مصرف بیش از ۶ هزار کیلو وات پر مصرف به شمار می‌روند.

منفرد اعلام کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده ۶۰ درصد از مشترکان بوشهری در دسته خوش مصرف و ۲۰ درصد در گروه پر مصرف جای می‌گیرند.

مدیر دفتر فروش و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر ادامه داد: تعرفه مشترکان خوش مصرف بدون تغییر باقی می‌ماند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود پرمصرف‌ها در یک بازه زمانی ۶ ماهه از طریق بهینه سازی مصرف با آموزش‌های رایگان شرکت توزیع برق،  کمک گرفتن از شرکت‌های خدمات انرژی و استارتاپ‌ها و نصب مولدهای کوچک خود تامین، نسبت به اصلاح الگوی مصرف و انتقال به گروه خوش مصرف‌ها اقدام کنند.

منفرد ادامه داد: این بخش از مشترکان در صورتی که رویه مصرفی خود را تا سال آینده کاهش ندهند با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه مواجه می‌شوند.

منفرد با اشاره به اینکه بوشهر بالاترین سرانه مصرف برق در کشور را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: کاهش مصرف برق در این استان الزامی است و نیازمند همکاری مردم هستیم و امیدواریم با در نظر گرفتن تعرفه تشویقی  برق امید مصرف برق خانگی تا ۲۰ درصد کاهش یابد.

مدیر دفتر قروش و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: تعرفه برق امید از دوره جدید و از آبان‌ماه سال جاری برای مشترکان کم مصرف اعمال می‌شود.

وی اعلام کرد: کولرهای گازی با ۳۳۰ کیلو وات ساعت، سایر وسایل سرمایشی مانند یخچال ۳۵ کیلووات ساعت و وسایل روشنایی با ۷ کیلو وات ساعت مصرف ماهانه، بیشترین مصرف برق خانگی بوشهر را به خود اختصاص می‌دهد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha