نفوذ کلام سینما روحیه تاب‌آوری در جامعه را افزایش می‌دهد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: نفوذ کلام سینما و ادبیات این هنر سبب می‌شود روحیه مقاومت و تاب‌آوری در جامعه افزایش یابد و جامعه درک بهتری از شرایط پیدا کند.

سیما سادات لاری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، با اشاره به ضرروت حمایت بیشتر از اهالی سینما برای ورود به عرصه مقابله با کرونا، گفت: همه نهادها و دستگاه‌های ذی‌‎ربط باید خود را موظف بدانند از سینما و جشنواره‌ مقاومت حمایت کنند چراکه رسالت این بخش از سینما افزایش تاب‌آوری در مواجه به مشکلات خاصه در زمان بحران‌هایی مانند کرونا و تحریم است. 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: حضور فعال سینما در موضوع مقاومت در برابر کرونا و برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به نوعی الگوسازی برای جامعه و تکریم شهدایی است که جان خود را بریا حفظ جان جامعه از دست داده‌اند.

لاری با اشاره به جانفشانی کادر درمان و بهداشت کشور در مقابله با کرونا، گفت: این ایثار و فداکاری تداعی‌کننده دوران دفاع‌مقدس بود. 

وی افزود: در ابتدای مواجهه با این بیماری شاید نگرانی بابت عکس‌العمل کادر درمان وجود داشت اما بعد از آن همگان به وضوح دیدند که کادر درمان نه‌تنها صحنه را خالی نکرد بلکه با قدرت و مقاومت بیشتری فعالیت کردند. 

لاری اضافه کرد: در این دوران، نه‌تنها گلایه‌ای از کادر درمان و بهداشت شنیده نشده بلکه آنان سخت‌ترین لحظات خود را نه دوری از خانواده و احتمال مبتلا و ناقل شدن، بلکه مرگ هموطنان خود می‌دانند. 

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: در طول دوران مواجهه با کرونا، علاوه بر کادر درمان، دانشجویان علوم‌پزشکی نیز حضوری فعال داشتند و در حالیکه که تمام دانشگاه‌ها تعطیل بودند، این افراد با شرایط سخت در خوابگاه ماندند و دوشادوش اساتید خود حتی در حوزه تحقیقات نیز عملکرد مطلوبی برجا گذاشتند.

کرونا؛ فرصتی مغتنم برای همدلی و افزایش سرمایه ‌اجتماعی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به عملکرد مردم در مواجه با کرونا، تصریح کرد: کشور از بحران کرونا، فرصتی مغتنم برای همدلی و افزایش سرمایه ‌اجتماعی ساخت. این سرمایه ‌اجتماعی و روحیه مقاومت قطعاْ در مواجه با چالش‌های آینده نیز راهگشا خواهد بود خاصه در شرایطی که نسل جدید و جوان کشور نیز نشان دادند که مانند جوانان دوران دفاع‌مقدس، هر جا که نیازی به ایثار و فداکاری حس شود، نه‌تنها عرصه را ترک نمی‌کنند بلکه برای فداکاری از یکدیگر سبقت می‌گیرند. 

لاری با اشاره به لزوم انعکاس حرکت مردمی در مقابله با کرونا و فداکاری کادر درمان، تأکید کرد: اگر این ایثار و از خودگذشتگی در قاب هنرمندانه مستند، فیلم و دیگر قالب‌های هنری منعکس نشود، می‌توان گفت مقابله به نوعی ابتر مانده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =