شبکه پشتیبانی قطعات یدکی ریلی شکل می‌گیرد

تهران- ایرنا- شبکه پشتیبانی قطعات یدکی ریلی کشور با استفاده از توانمندی های متروی مشهد بر اساس تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای بین ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت متروی مشهد شکل می گیرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، ‌ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی وحمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از نهادهای موثر در حوزه حمل‌ونقل ریلی به دنبال گردهم آوردن زیست‌بوم این صنعت در کشور است. در همین راستا و بر اساس تفاهم دو جانبه میان کارگروه ریلی این ستاد و شرکت متروی مشهد که با حضور منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اعضای کارگروه ریلی این ستاد، وحید مبین‌مقدم مدیر عامل و برخی معاونان شرکت متروی مشهد برگزار شد، مقرر شد گام‌های موثری برای توسعه زیست‌بوم ریلی در کشور برداشته شود.

در این نشست دو جانبه مقرر شد که از توانمندی‌های متروی مشهد به عنوان شبکه پشتیبانی قطعات یدکی در زیست‌بوم ریلی کشور استفاده شود. همچنین قابلیت‌های متروی این شهر برای ساخت برخی زیرسیستم‌ها از طریق ایجاد ارتباطات مورد نیاز با سایر سازندگان اصلی به کار آیند.

در این نشست همچنین، تفاهم برای ایجاد مرکز استانداردسازی در متروی مشهد از دیگر دستاوردهای این نشست بود. شکل‌گیری قطب شبیه‌سازها و تجهیزات واگن در متروی مشهد بر اساس توانمندی‌های ارایه شده در این جلسه بررسی شد.

بر اساس اعلام نمایندگان متروی مشهد مهرماه امسال از دستاوردهای داخلی قسمت‌های مختلف واگن مترو از جمله سیستم اطلاع‌رسانی مسافران بومی رونمایی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =