۱۱۵ سایت همراه اول در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

بیرجند - ایرنا - سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: از سال ۹۲ تاکنون تعداد ۱۱۵ سایت همراه اول با هدف پوشش روستاهای استان راه‌اندازی و از این تعداد ۴۹ سایت در قالب پروژه USO روستایی (طرح خدمات عمومی اجباری) انجام شده است.

حسن آذری نصرآباد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۳۲ روستا در این مدت دارای اینترنت پرسرعت شده‌اند و پوشش جمعیت روستایی تلفن همراه اول از ۷۷.۴۵ درصد در سال ۹۲ اکنون به ۹۰ درصد افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: اکنون یک هزار و ۹۲۱ روستای خراسان جنوبی دارای ارتباط مخابراتی و ۹۹ درصد از جمعیت روستایی استان از امکانات مخابراتی بهره‌مند هستند.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی گفت: تعداد روستاهای دارای اینترنت پرسرعت در این استان از ۴۹ روستا در سال ۹۲ با رشد ۲۶۹ درصدی به ۱۸۱ روستا رسیده است.

وی افزود: طرح توسعه فیبر روستایی استان نیز در قالب پروژه USO در اولویت ۱ و ۲ در حال انجام است که با اجرای این پروژه ۵۲ سایت و مرکز روستایی به فیبرنوری متصل می‌شود.

آذری نصرآباد اظهار داشت: در حال حاضر از ۲۶۴ کیلومتر پروژه مذکور ۱۷۳ کیلومتر آن اجرا شده است.

وی از برگردان ۱۰۰ سایت GSM روستایی به شبکه همراه اول با هدف خروج تجهیزات قدیمی و بدون پشتیبانی از شبکه در استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: افزایش کیفیت و ظرفیت، استفاده بهینه از طیف فرکانسی، نوسازی و بهسازی تجهیزات در سطح استان از دیگر اقدامات است.

سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی تصریح کرد: شرکت مخابرات در راستای اجرای پروژه USO با کمک اعتبارات دولتی به دنبال توسعه اینترنت و سایت‌های همراه اول در روستاها است.

وی افزود: به منظور توسعه و تقویت شبکه ارتباطات سیار، رفع مشکلات پوشش آنتن دهی، برخورداری مشترکان از خدمات مطلوب و شبکه پرسرعت همراه اول، شبکه تلفن همراه در مناطق مختلف خراسان جنوبی به ویژه مناطق جاده‌ای و روستایی و مناطق پرترافیک استان تقویت و طبق زمان‌بندی نصب و بهره‌برداری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =