عبور از تحریم‌های ظالمانه با فرهنگ مقاومت و ایستادگی مقدور است

تهران -ایرنا- جانشین فرمانده کل ارتش گفت: عبور از تحریم‌های ظالمانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی با فرهنگ مقاومت و ایستادگی به راحتی مقدور است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر محمد حسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش در آیین افتتاحیه دوره هشتم دکترای فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی و یکم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دافوس آجا که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به تحریم‌های همه جانبه کشورمان اظهار داشت: امروز شاهد تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان هستیم که البته عبور از آن با فرهنگ مقاومت و ایستادگی به راحتی ممکن است.  

وی با اشاره به حوادث کربلا و شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش گفت: در صحرای کربلا ما شاهد اوج ایثار، از خود گذشتگی و مقاومت هستیم، امام حسین(ع) با انتخاب خودش جایگاه والای انسان خدایی جو را نشان دادند. عمل امام حسین(ع) به این تکلیف موجب ماندگاری اسلام شد.

جانشین فرمانده کل ارتش، با اشاره به تحریم‌های همه جانبه کشورمان و پیشرفت‌هایی که با وجود محدودیت‌ها به دست آماده است، گفت: در طول تاریخ نداریم ملت و جامعه ای را که در آسایش به کمال برسد، تحریم از روز اول انقلاب با ما بوده و اگر نبود ما شاهد این پیشرفت‌ها نبودیم.

امیر دادرس گفت: امروز تجهیزات ایران استیجاری و خریداری شده از دیگران نیست این پیشرفت‌ها نتیجه ایستادگی و مقاومت و تحریم‌های دشمنان است زیرا به دلیل تحریم تسلیحاتی ایران مجبور شدیم خودمان تسلیحات مورد نیاز را تولید کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متاثر از نهضت عاشورایی امام حسین(ع) است، گفت: قیام امام حسین(ع) در راستای انسان سازی و تکامل بشریت بوده است و ما باید با تاسی از این مکتب متعالی کار را پیش ببریم. ما باید فرهنگ استقامت را از نهضت عاشورا بگیریم، چراکه در نهضت عاشورا تکلیف به عمل پاداش ماندگاری مکتب اسلام را در پی داشت.

امیر دادرس گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تحریم بودیم و اگر این تحریم‌ها نبود ما به مرحله اراده و تدبیر نمی رسیدیم و شاهد پیروزی‌های بزرگ امروز نبودیم.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: امروز برخی از کشورهای منطقه دارای تجهیزات مدرنی چون اف ۳۵ و سامانه های پدافندی پیشرفته هستند اما این تجهیزات برای آنان اقتدار و عزت نیاورده است و گاها می بینیم که آنها را گاو شیرده خطاب می‌کنند و بیان سران کفر برای آنان اینگونه است که می گویند اینها یک هفته بدون حضور ما قادر به بهره گیری از تجهیزات نیستند.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه ما امروز اف ۳۵ نداریم، اما تجهیزاتمان عاریتی نیست و ما عامل قدرت‌های بزرگ در منطقه نیستیم و توانسته ایم با تدبیر تحریم‌ها را به فرصتی برای پیشرفت تبدیل کنیم و به مرحله ابتکار و خودکفایی در ساخت تجهیزات مختلف دفاعی دست یابیم و تجهیزاتمان امروز اقتدار آفرین است. کشورهای منطقه امروز با وجود تجهیزات مدرن استقلال ندارند و در راستای منویات استکبار جهانی حرکت می کنند.

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان این در نیروی زمینی آنچه که نیاز داریم را تولید می‌کنیم گفت: از تانک، توپ، بالگرد، موشک‌های زمین به زمین و موشک‌های کوتاه برد را در درون می سازیم موشک‌های مختلف، بالگردهای با کیفیت بالا می سازیم و نیروهای خلاق و خدا محور ما امروز پاسخگوی تهدیدات هستند.

امیر دادس ادامه داد: در نیروی هوایی ما جت تمام ایرانی را ساختیم که چند روز پیش از خط تولید آن بازدید می کردم و مشاهده کردم که نیروی هوایی یک نیروی توانمند، متخصص، یکدست و آماده است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه پدافند هوایی گفت: ما در حوزه پهپاد نه تنها از دنیا عقب نیستیم بلکه به دستاوردهایی در این رابطه دست یافتیم که گفتن آن ممکن است به مصلحت نباشد و تجهیزات مدرنی داریم که شاید در برخی حوزه‌ها از سطح دنیا نیز بالاتر باشد و از همه مهمتر اینکه هدایت آن بر عهده خودمان است.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: نیروی پدافند هوایی ما امروز از رادارها و تجهیزات پدافند بسیار توانمندی برخوردار است و نیروی دریایی ما امروز اقیانوس ها را می پیماید و از زیرسطح‌های بسیار توانمندی برخوردار است که توسط نیروهای داخلی متکی به خدا انجام شده است.

امیر دادرس افزود: وقتی که دشمن از مذاکره حرف می زند به این معناست که توانمندی‌های ما اثر گذار است و بر رفتار دشمن تغییر ایجاد می‌کند. امروز این توانمندی‌ها در واقع تحقق وعده خدا بر ملت ایران است که سختی‌ها را تحمل کرده و به مرحله خودکفایی رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =