افزایش نگرانی‌ها از تقلب در انتخابات آمریکا؛ رای‌دهندگان خواستار تعطیلی شبکه‌های اجتماعی شدند

تهران-ایرنا- همزمان با بالا گرفتن اتهامات درباره امکان تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا و افزایش نگرانی‌ها در این باره و نیز نتیجه انتخابات، بیش از نیمی از رای دهندگان جمهوریخواه و دموکرات آمریکا خواستار تعطیلی کامل خدمات شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس بوک و توئیتر در هفته انتخابات در این کشور هستند.

به گزارش ایرنا، روزنامه واشنگتن تایمز گزارش داد: از میان هزار نفر از رای دهندگان شرکت کننده در نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو، ۵۲ درصد گفتند که از توقف فعالیت فیس‌بوک و توئیتر در هفته انتخابات حمایت می کنند.

۵۴ درصد از رای دهندگان دموکرات و ۵۱ درصد از رای دهندگان جمهوریخواهان از گزینه تعطیلی فعالیت شبکه های اجتماعی در انتخابات نوامبر (آبان) حمایت کردند.

 نتایج این نظرسنجی نشان داد: ۶۲ درصد از رای دهندگان گفتند مطمئن نیستند که شرکت‌های رسانه های اجتماعی بتوانند از ارائه اطلاعات غلط در طول انتخابات جلوگیری کنند در حالی که ۹۱ درصد بر این باورند این شبکه ها باید اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط انجام دهند.

این نظر سنجی با مشارکت گروه فناوری مسئولیت پذیر انجام شده که در مبارزه با گسترش اطلاعات غلط از طریق اینترنت متمرکز است.

بر اساس گزارش مرکز فناوری مسئولیت پذیر؛ نظرسنجی اخیر در دوره زمانی ۱۰ تا ۱۴ سپتامبر (۲۰ تا ۲۴ شهریور) با ضریب خطای مثبت و منفی ۳.۱ درصد انجام شده است.

برخی دیگر از نظرسنجی ها  که به تازگی انجام شده اند نشان می دهند اکثریت آمریکایی‌ها بر این باورند شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی باید در سیاست های خود با توجه به محتوای سیاسی آنها بازنگری کنند.

مرکز تحقیقات پیو روز پنجشنبه گزارش داد بیش از نیمی از ۱۰ هزار نفر از رای دهندگان این مرکز در نظرسنجی دیگری گفته اند که شرکت های رسانه های اجتماعی باید آگهی های سیاسی را متوقف کنند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای تعیین پنجاه و نهمین رئیس جمهوری این کشور سوم نوامبر برابر ۱۳ آبان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha