درخواست مداخله جویانه «تونی بلر» برای سازش فلسطینی ها با رژیم صهیونیستی

لندن –ایرنا– تونی بلر نخست وزیر پیشین انگلیس در یک سخنرانی‌ که روزنامه صهیونیستی، جروزالم پست آن را در لندن سازمان داده بود ، در چارچوب حمایت غرب از جنایات صهیونیست ها علیه ملت فلسطین و در سخنانی مداخله جویانه گفت:برای صلح و سازش با اسرائیل باید سعی کنیم نسل جدیدی از رهبران فلسطینی روی کار آیند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، بلر با حمله به رهبران فلسطینی که راهبرد مقاومت در برابر جنایات اشغالگران صهیونیست را برگزیده اند، مدعی شد: این رهبران  فلسطینی از درک این مساله که درگیری با اسرائیل صرفا از طریق تمرکز روی اختلافات ارضی قابل حل نیست، عاجز هستند.

این سیاستمدار انگلیسی برای ابراز خرسندی خود از خیانت رژیم های امارات و بحرین در امضای توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، گفت: اساس رویکرد تحولات در منطقه که ابتدا اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها صلح کنند و سپس سایر کشورهای منطقه ملحق شوند، خلاف آن‌چیزی است که باید رخ دهد. 

نخست وزیر پیشین انگلیس ادامه داد: اسرائیل باید با ملت‌های عرب منطقه صلح کند که در آن مساله مناقشه با فلسطین دیده شود.

بلر عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را « تغییر رویه عمده به سمت نوگرایی در دنیای عرب» و این در حالی است که حاکمان این کشورها همچنان از پذیرفتن ابتدایی ترین اصول نوگرایی و دموکراسی مانند احترام به رای مردم و برگزاری انتخابات خودداری می کنند.

وی همچنین مدعی شد که در این میان « ایران و متحدان شیعی‌ آن، همچنان تهدیدی برای این روند ( سازش با اشغالگران صهیونیست) به شمار می‌روند.

تونی بلر از جمله کسانی بود که چندی پیش به مراسم امضای توافقنامه میان بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی به کاخ سفید دعوت شد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و بحرین ۲۱ شهریورماه و آمریکا ، رژیم صهیونیستیو ابوظبی ۲۳ مرداد امسال  با انتشار بیانیه‌های مشترکی از توافق برای عادی‌سازی روابط میان این دو کشور و رژیم اشغالگر قدس خبر دادند.

این دو توافقنامه روز سه‌شنبه ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) در کاخ سفید و در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha