طرح محدودیت تردد از شمال به جنوب در شهر قزوین اجرا می‌شود

قزوین- ایرنا- سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین از اجرای طرح محدودیت تردد از شمال به جنوب در تقاطع نادری-بوعلی در ساعات اوج ترافیک در شهر خبر داد.

به گزارش ایرنا، شیما زرآبادی پور روز شنبه در نشست کمیته فنی شورای ترافیک استان با اشاره به گره ترافیکی در مرکز شهر، تصریح کرد: ساعات اوج ترافیک در این محدوده با همکاری شهرداری و پلیس راهور مشخص شده و در آن ساعات، رفت‌وآمد در این نقطه با نصب موانع متحرک محدود می‌شود به طوری که تردد از نادری شمالی به جنوبی به طور مستقیم امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی با تاکید بر اهمیت نقش‌آفرینی شهروندان در مدیریت ترافیک سطح شهر، افزود: بخشی از مسائل و گره‌های ترافیکی موجود در شهر ناشی از رعایت نشدن قوانین از سوی شهروندان است و در صورت احترام به قانون، قطعا ضمن افزایش ظرفیت معابر و داشتن ترافیک منظم و روان، رضایت شهروندان نیز افزایش می‌یابد.

وی اظهار داشت: همچنین داشتن معابر ایمن، شهروندان قانون‌مدار و نیز اعمال قانون توسط پلیس می‌تواند به کاهش وقوع تصادفات و خسارات جانی و مالی ناشی از آن منجر شود.

در بخش دیگری از این نشست مصوب شد به علت تعدد وقوع تصادفات در بلوار شهید چگینی، نسبت به اصلاح هندسی و تعریض این بلوار و همچنین ایمن‌سازی کارگاه عمرانی پروژه کمربندی شرق اقدام شود.

رسیدگی به مسیر دوچرخه‌سواری خیابان مولوی، سامانه حمل بار و بررسی وضعیت ترافیکی یک ساختمان بلندمرتبه در شهر قزوین از دیگر موضوعات مطروحه در این نشست بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =