۵ پس لرزه مناطق مرزی گلستان را لرزاند

گرگان - ایرنا - یک ساعت پس از وقوع زمین‌لرزه با قدرت ۵.۲ ریشتر در شهرستان مراوه‌تپه، مناطق مرزی این شهرستان شاهد وقوع پنج پس‌لرزه‌ در فاصله زمانی مختلف بود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران، اولین پس لرزه در ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه با قدرت ۲.۹ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین ثبت گردید.

همچنین پس لرزه دوم در ساعت ۹ و ۴۴ دقیقه با قدرت ۲.۸ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین در این شهرستان ثبت شد.

سومین پس لرزه این شهرستان ۳.۳ ریشتر قدرت داشت که در ساعت ۱۰ و ۵ دقیقه در عمق ۱۰ کیلومتری ثبت شد.

پس لرزه‌های چهارم و پنجم پس از اولین زمین لرزه در این شهرستان به ترتیب در ساعت ۱۰ و ۱۴ دقیقه و چهار دقیقه بعد در ساعت ۱۰ و ۱۸ دقیقه به قدرت مشابه ۲.۵ ریشتر به ترتیب در اعماق ۱۰ و ۷ کیلومتری ثبت گردید.

مرکز لرزه نگاری کشوری همچنین از وقوع زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۶ ریشتر در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه امروز در ترکمنستان خبر داد که در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داده است. طول جغرافیایی این زمین لرزه ۵۴.۴۳ و عرض جغرافیایی آن ۳۹.۷۷ درجه ثبت شده است.
این زمین لرزه در نزدیکی شهرهای داشلی برون، مراوه تپه و اینچه برون استان گلستان روی داده است.

به گزارش ایرنا، صبح امروز نخستین زمین لرزه به بزرگی ۵.۲ ریشتر در ساعت ۹ و ۱۶ دقیقه و ۵۲ ثانیه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در فاصله ۲۱ کیلومتری مراوه تپه شرقی ترین شهرستان استان گلستان در مرز ایران و ترکمنستان را لرزاند.

طبق اعلام مدیرکل مدیریت بحران استانداری، زمین لرزه مراوه تپه خسارت نداشت، فقط قطعی برق در برخی مناطق گزارش شده که شرکت برق درحال پیگیری و رفع مشکل است.

گلستان استانی زلزله خیز است و در طول سالهای اخیر زلزله‌های زیادی را عمدتا با قدرت کمتر از چهار ریشتر تحمل کرد.

۱۷ شهریور امسال نیز زمین لرزه به بزرگی ۵.۱ ریشتر رامیان را لرزاند و در اثر آن برخی مناطق از جمله روستاهای کوهستانی این شهرستان دچار خسارت و تخریب خانه شدند؛ طبق اعلام فرماندار رامیان، این زلزله که تلفات جانی نداشت به ۱۹۵ واحد مسکونی مناطق روستایی این شهرستان خسارت وارد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها