تولید ۶۰۰ هزار تن کود فسفاته در داخل کشور کلید خورد

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نیاز سالانه کشور به کود فسفاته را ۶۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: با تحویل خاک فسفات به شرکت‌های تولیدکننده، امسال تولید ۱۵۰ هزار تا ۲۰۰ هزار تن از این نوع کود تامین و توزیع می‌شود.

«حمید رسولی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره تحولات مهم اخیر در زمینه خودکفائی انواع کودهای کشاورزی در کشور، افزود: نخستین محموله خاک فسفات برای تولید کود سوپر فسفات ساده در چارچوب قراردادهای کارمزدی بین شرکت خدماتی حمایتی کشاورزی و هشت شرکت معتبر داخلی تولید کننده کودهای فسفاته تحویل داده شده است.

وی اظهارداشت: به زودی تولید کود سوپرفسفات ساده آغاز و در اختیار کشاورزان کشور قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تصریح کرد: با توجه به میزان بالای نیاز کشور به کودهای فسفاته، تامین خاک فسفات از منابع داخلی و خارجی به طور همزمان در دستور کار قرار گرفته است.

پیش از این نیز مجری طرح خودکفائی کودهای کشاورزی از بسته شدن قراردادی چهارجانبه خبر داده بود که بر اساس آن، در سال جاری با همکاری بانک صنعت معدن و گروهی از تولیدکنندگان داخلی،  شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و تامین کننده داخلی خاک فسفات، قرار است مقدار ۵۰۰ هزار تن خاک فسفات از منابع داخلی تامین و برای تولید کود به تولیدکنندگان داخلی کودهای فسفاته تحویل داده شود.

از اواخر خرداد امسال،  اقدامات متنوعی برای خودکفایی و داخلی‌سازی انواع کودهای کشاورزی انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار اقتصاد